Smakosze.pl
Zjedli obiad w barze mlecznym w Zakopanem. Wydali jednoznaczną opinię

Screen z filmu pochodzi z kanału Check In - Klaudia i Michał na YouTube, canva/Rus32

Zjedli obiad w barze mlecznym w Zakopanem. Wydali jednoznaczną opinię

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Ceny posiłków w restauracjach i karczmach, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach, przyprawiają nieraz o zawrót głowy. Klaudia i Michał na swoim kanale na YouTube postanowili zjeść obiad w mlecznym barze w Zakopanem nieopodal Krupówek. Jaki wydali werdykt? Czy jedzenie im smakowało?

Na kanale Check In - Klaudia i Michał na YouTube, para zamieszcza filmiki, na których recenzuje jedzenie z restauracji i barów mlecznych. Dzielą się swoją opinią na temat cen i smaku zamówionych dań. To właśnie z tego kanału pochodzą zdjęcia i materiał wykorzystany w artykule.

Frytki od Ewy Wachowicz

Żadne ziemniaki czy bataty. Nie uwierzysz, z czego Ewa Wachowicz robi frytki

CZYTAJ DALEJ

W jednym z odcinków Klaudia i Michał odwiedzili zakopiański bar mleczny, który znajduje się blisko Krupówek. Para zamówiła między innymi kwaśnicę, żurek, pierogi i oscypka z żurawiną. Ile zapłacili za obiad w mlecznym barze w Zakopanem? Czy dania im smakowały?

Bary mleczne są o wiele tańsze od restauracji i karczm, szczególnie w miejscowościach turystycznych, jak Zakopane. Znana para youtuberów podzieliła się swoimi wrażeniami z wizyty w Regionalnym Barze Mlecznym. Bar ten ma bardzo dobre opinie na stronach kulinarnych.

Klaudia i Michał na początku zamówili zupy i przystawkę

Para w barze mlecznym zamówiła porcję kwaśnicy, żurku i grillowany oscypek z żurawiną. Kwaśnicę jadła Klaudia. Zupa bardzo jej smakowała, jednak była odrobinę za mało kwaśna. Żurkiem natomiast zajadał się Michał. Żurek, zdaniem youtubera był idealnie doprawiony i gęsty.

W porcji zupy było również jajko i kiełbasa. Zarówno kwaśnica jak i żurek kosztowały po 14 zł za porcję. To bardzo atrakcyjna cena. Para zamówiła również oscypek. Porcja sera, na którą składały się 3 duże plastry oscypka i kilka łyżek konfitury z żurawiny kosztowała jedyne 14 zł. Para wychwalała smak przystawki i stosunek ceny do jakości.

Pora na dania główne. Czy obiad w barze mlecznym w Zakopanem był smaczny?

Para zamówiła również porcję pierogów oraz placek ziemniaczany po zbójnicku. Pierogi ruskie ze skwarkami kosztowały 24 zł. W porcji były około 10 pierogów. Klaudia i Michał chwalili delikatne i rozpływające się w ustach ciasto oraz idealnie doprawiony farsz. Zdaniem Michała danie było smaczniejsze, niż w odwiedzonej niedawno, drogiej restauracji.

Placek po zbójnicku zachwycał swoją wielkością. Dwa duże, chrupiące placki zostały przełożone solidną porcją gulaszu, w roli dodatków wystąpiły ogórki kiszone i kwaśna śmietana. Placek po zbójnicku kosztował 29 zł.

Para była niezwykle zadowolona z dań, które zamówili w Regionalnym Barze Mlecznym przy ulicy Hr. Władysława Zamoyskiego 5. Stwierdzili, że nie ma sensu przepłacać w karczmach, skoro można zjeść równie smacznie w mlecznym barze i za niewielkie pieniądze.

Polska restauracja wybrała prestiżowy konkurs. Sprawdź również, ile kosztuje rosół w restauracji Ewy Wachowicz. Takich cen nikt się nie spodziewał.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Tagi:

Magdalena PataczAutor

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Nareszcie, Biedronka oficjalnie potwierdziła. Wszyscy na to długo czekali

Czytaj więcej >
Śmietana i śmietanka nie są tym samym produktem

Produkty

Jaka jest różnica między śmietaną, a śmietanką? Niektórzy nazw używają zamiennie

Czytaj więcej >
sklep

Produkty

GIS ostrzega przed wadliwą sałatką. Pod żadnym pozorem jej nie jedz

Czytaj więcej >
Nowa oferta Lidla

Produkty

8 produktów za 50 procent ceny. Takiej oferty w Lidlu jeszcze nie było. Skorzystasz nawet w niedzielę

Czytaj więcej >
Katarzyna Bosacka komentuje rozmiar Ptasiego Mleczka

Produkty

Bosacka znów ostrzega przed downsizingiem. Wzięła pod lupę uwielbiane słodycze

Czytaj więcej >
biedronka

Produkty

Nowa promocja Biedronki przyciąga tłumy. W dobrych cenach mleko, mięso, cukier

Czytaj więcej >