Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > To miejsce zdeklasowało Żabkę pod kątem drożyzny. Youtuber porównał ceny, różnice powalają

To miejsce zdeklasowało Żabkę pod kątem drożyzny. Youtuber porównał ceny, różnice powalają

porównanie cen w Żabce
Materiał YouTube z kanału Sprawdzam Jak ; Piotr Molecki/East News

Mówi się, że Żabka to najdroższy sklep w Polsce. To postanowił sprawdzić Dymitr Błaszczyk, który prowadzi kanał Sprawdzam Jak. Do jakich wniosków doszedł? Czy Żabka jest faktycznie tak droga, jak sądzimy? Czy może jest jednak miejsce, w którym wydasz o wiele więcej na produkty spożywcze?

W którym sklepie jest najdrożej?

Reklamy głoszą, że najtańszym sklepem w Polsce jest Biedronka. Jednak różne badania pokazywały, że jednym z najtańszych marketów jest Auchan. Teraz pora przyjrzeć się najdroższym sklepom spożywczym w naszym kraju. Tę kwestię postanowił sprawdzić Dymitr Błaszczyk z kanału Sprawdzam Jak. 

Youtuber postanowił przyjrzeć się cenom produktów spożywczych w Żabce. Jednak Błaszczyk na tapetę wziął też ceny produktów ze stacji benzynowej bp. Gdzie jest drożej? Tu czeka nas niemałe zaskoczenie. 

zakupy spożywcze
Canva/Alexas_Fotos
Sałatka urodzinowa bije na głowę jarzynową i gyros. Zrobisz ją z tego co masz pod ręką

Stacja benzynowa czy Żabka- gdzie jest drożej?

Youtuber wybrał się na stację benzynową bp, bo tam można znaleźć wiele produktów spożywczych. Dymitr Błaszczyk był zszokowany cenami. Kupił piwo Żywiec w cenie 4,79 zł. W Żabce za ten produkt trzeba zapłacić 4,40 zł. 

Rogal 7Days na stacji bp kosztuje 5,69 zł, a w Żabce 4,50 zł. Parówki Berlinki Classic na stacji benzynowej kosztują 7,79 zł. Natomiast w sklepie Żabka za ten produkt trzeba zapłacić 5,99 zł. Różnica w cenie może szokować.

Drożyzna na stacji benzynowej, czyli po zakupach

Za napój Red Bull na stacji benzynowej bp trzeba zapłacić 8,89 zł. W Żabce kosztuje on 6,99 zł. Natomiast na ser żółty Tylżycki  musimy wydać na stacji benzynowej 12 zł. W Żabce zapłacimy za niego 7,99zł. Różnica w cenie po prostu zwala z nóg.

Jednak cena sera Turka typu camembert przebija wszystko. Na stacji benzynowej kosztuje on 15 zł. W Żabce wydamy na niego 5,48 zł. Cena pizzy Giuseppe też szokuje. Na stacji benzynowej kupimy ją aż za 20 zł. W Żabce ten produkt kosztuje 12,99 zł.

Żabka uważana jest na najdroższy sklep działający w Polsce. Okazało się, że ten tytuł przyznajemy jej niesłusznie. Na szybkie i awaryjne zakupy na stacji benzynowej wydamy znacznie więcej pieniędzy. Na jej korzyść przemawia dostępność o każdej porze dnia i nocy. Pisaliśmy  o porównaniu cen z reklam Biedronki z tymi w sklepach. Informowaliśmy o przewidywaniach eksperta, co do cen żywności na jesieni. 

zakupy spożywcze
Canva/ElasticComputeFarm

Źródło: YouTube/@SprawdzamJak