Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Biorę butelkę i wlewam do niej tą masę. Po chwili cieszę się największym przysmakiem
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 06.09.2023 18:20

Biorę butelkę i wlewam do niej tą masę. Po chwili cieszę się największym przysmakiem

kiełbasa z butelki
YouTube/@cookme-polska

Czy wiecie, co się stanie, gdy wlejecie masę, którą zrobicie z mięsa do butelki? Warto się o tym przekonać i ten prosty sposób wypróbować we własnej kuchni. Ja z niego korzystam i przyrządzam przysmak, za którym przepada cała rodzina. Będzie on doskonałym dodatkiem do pieczywa. 

Mięso i butelka, czyli sposób na przysmak

W kuchni warto ułatwiać sobie życie. Dlatego ja korzystam z dobrego i sprawdzonego sposobu na przyrządzenie pewnego przysmaku. Potrzebuję mięsa z kurczaka i jeszcze kilku składników. Kluczowa w tym sposobie jest butelka. 

Co z nią robimy? Wlewamy do niej masę, którą robimy z mięsa drobiowego. W ten sposób przyrządzamy domową kiełbasę z butelki. Jest pyszna i jej przygotowanie nie wymaga zbyt wiele pracy w kuchni. Polecam przepis na domową kiełbasę z butelki. 

kiełbasa z butelki
 YouTube/@cookme-polska
Wzięła żółtka, zasypała je solą z cukrem i wstawiła do lodówki. To, co z nich otrzymała nie mieści się w głowie

Jak zrobić domową kiełbasę z butelki?

Składniki:

  • 2 kg kurczaka, mogą być udka lub cały kurczak
  • cebula
  • marchewka
  • sól
  • liść laurowy
  • 40 g żelatyny
  • buraki
  • pieprz
  •  papryka mielona

Do garnka z wrzącą wodą dodaję liść laurowy, cebulę i marchewkę w całości. Wkładam też mięso z kurczaka i gotuję na małym ogniu ok. 3 godziny. Po tym czasie oddzielam mięso od kości i odcedzam 300 ml bulionu z garnka. 

Dodaję powoli 40 g żelatyny i mieszam. Buraki ścieram na tarce o drobnych oczkach. Do oddzielonego mięsa dodaje przyprawy i dolewam 2 łyżki soku z buraków. Wlewam rosół z żelatyną i wszystko dokładnie blenduje. 

Domowa kiełbasa, czyli wyjątkowy przysmak

Uzyskuję masę, którą wlewam do plastikowej butelki bez szyjki. Pukamy w butelkę, by wypuścić z niej powietrze. Przykrywamy folią aluminiową i wstawiamy na noc do lodówki. 

Następnego dnia rozcinamy butelkę i wyjmujemy kiełbasę. Kroimy na plasterki i możemy dodawać ją do kanapek. Domowa kiełbasa będzie smacznym uzupełnieniem drugiego śniadania i kolacji. Pisaliśmy o tanim obiedzie z kiełbasą od Tomasza Strzelczyka. Radziliśmy też, jak przechowywać wędliny w lodówce. 

kiełbasa z butelki
 YouTube/@cookme-polska

Źródło: YouTube/@cookme-polska