Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-22T155557.265

canva/hipokrat

Truskawkowy Dziadek zrezygnował z plantacji

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Wszyscy chętni na zbiory truskawek z plantacji słynnego Truskawkowego Dziadka muszą obejść się ze smakiem. Mężczyzna właśnie poinformował, że kończy swoją działalność.

Truskawkowy Dziadek podbił serca Polaków, którzy chętnie przyjeżdżali na jego pole i zbierali smaczne owoce. Co było powodem takiej decyzji?

Truskawkowy dziadek kończy działalność

Pan Bogumił zrezygnował z plantacji truskawek. Mężczyzna nie kryje powodów swojej decyzji. "Powiedziałem sobie: dosyć. Sił brakuje" - mówi w rozmowie z portalem Money pl.

Mężczyzna przyznaje, że z prowadzeniem pola truskawek wiążą się spore koszty. Niestety, nie każdy ma tego świadomość.

Projekt bez tytułu (35)

źródło: canva

-Pierwsza przyczyna jest taka, że minęło pięć lat od mojego borykania się z przyrodą, a truskawka po pięciu latach się wyradza i trzeba robić nowe nasadzenia. A to jest ogromny koszt. Nasadzenie wymaga nawet 20-30 tys. sadzonek, które wykupywałem z wykwalifikowanego źródła. Dlatego też zresztą te owoce były dojrzałe i ładne. - mówi Truskawkowy Dziadek.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T150711.871

Czy lody pomagają na ból gardła?

CZYTAJ DALEJ

Wiele osób zastanawia się, czy to już ostateczna decyzja. Pan Bogumił nie ma jednak żadnych złudzeń. Pomimo tego, że praca jest jego pasją, to jak sam przyznaje wszystko wskazuje na to, że jego decyzja nie ma odwrotu.

"Powiem tak, nigdy nie mów nigdy. Dusza ciągnie, ale boję się, że to już na zawsze."

Na czym polega fenomen Truskawkowego Dziadka?

Historia Truskawkowego Dziadka dwa lata temu poruszyła serca wielu Polaków. Mężczyzna w podwarszawskiej wsi Prace Duże prowadził plantację truskawek, na którą każdy mógł przyjechać, zebrać owoce i zapłacić za nie 3 zł za kilogram.

Wiele osób odwiedzało samą plantację nie tylko ze względu na owoce, ale również samego pana Bogumiła, którego ciepło oraz barwne opowieści zachwyciły wiele osób. Nic dziwnego, że jego decyzja o zakończeniu swojej działalności dla grona jego licznych sympatyków była smutną informacją.

Truskawkowemu Dziadkowi życzymy tego co najlepsze! To on zapoczątkował trend na udostępnienie pól truskawek do zbiorów tych pysznych owoców. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: money/ wp

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >