wytłaczanka
Pixabay /ivabalk

Ukryte funkcje wytłaczanki po jajkach

Puste wytłaczanki po jajkach zazwyczaj wylądują w koszu na śmieci. Okazuje się, że jest to spory błąd. Można dać jej drugie życie w totalnie zaskakujący sposób. Prezentujemy trzy ukryte funkcje wytłaczanek, które zachwycą absolutnie każdego.

Jajka najczęściej przechowywane są w specjalnej wytłaczance. Po jakimś czasie nieuchronnie ląduje ona w koszu na śmieci. Niestety, jest to błąd. Papierowe opakowanie ma kilka naprawdę zaskakujących zastosowań.

Wyjątkowy pojemnik

Niepozorna wytłaczanka po jajkach może doskonale sprawdzić się w kuchni. Możesz przechowywać w niej przeróżne pojemniki z sosami, musztardą lub z keczupem. Pamiętaj, tylko aby ustawić je koniecznie nakrętką w dół.

Taki pojemnik jest nie tylko ekologiczny, ale również modny. Doskonale wpisuje się bowiem w trend dawania "drugiego życia" przedmiotom codziennego użytku.

W wytłaczance możesz z powodzeniem przechowywać również m.in. kolorowe włóczki, duże klocki oraz nawet przybory szkolne. W jaki sposób możesz je jeszcze wykorzystać? Zdradzamy poniżej.

Produkty zawierające tłuszcze trans mogą zniknąć ze sklepówProdukty zawierające tłuszcze trans mogą zniknąć ze sklepówCzytaj dalej

Mini ogródek

Popularny pojemnik po jajkach doskonale sprawdzi się również jako mini ogródek. Jego przegródki doskonale sprawdzą się do hodowli małych roślin lub niezwykle aromatycznych ziół. Wystarczy, że w jego otwory włożymy trochę ziemi i zasiejemy na niej nasiona.

O tym, w jaki sposób to zrobić, zobaczycie dokładnie na kanale Ogród Matyldy na You Tube. Naszym zdaniem jest to doskonała inspiracja i przy okazji pomysł na spędzenie wolnego czasu. W jaki innym kreatywny sposób można wykorzystać wytłaczanki po jajkach?

Na Wielkanoc

Wytłaczanki po jajkach doskonale sprawdzą się jako baza do przygotowania wyjątkowych ozdób. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nieprawdopodobne, to możesz "wyczarować" z nich nawet wiosenne kwiaty.

Domowe ozdoby umilą oczekiwanie na wiosnę i zbliżające się święta wielkanocne. W jaki sposób stworzyć z nich narcyza zobaczycie na kanale Asiasiowo na You Tube.

Zainteresował Cię powyższy artykuł? Polecamy również nasz tekst, dzięki któremu poznasz ukryte funkcje młynka do kawy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kraj/youtube/asiasiowo/ youtube/ogrodmatyldy/ newsy.gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł