Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > W wielu krajach ta herbata jest zakazana, a Polacy dalej ją kupują. Unikaj jak ognia
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 17.06.2023 19:04

W wielu krajach ta herbata jest zakazana, a Polacy dalej ją kupują. Unikaj jak ognia

herbata
Canva/chezbeate

Picie herbaty ma swoich zagorzały zwolenników. Ten aromatyczny napój wybieramy ze względu na smak i jego właściwości. Jednak wciąż w Polsce spożywa się herbatę, która w innych krajach jest zakazana. O jaką herbatę konkretnie chodzi?

Herbata- dlaczego ją pijemy?

Herbata ma wiele odmian. Możemy wybierać w czarnej, zielonej, białej czy różnych odmianach herbat owocowych. Wiele osób nie wyobraża sobie posiłku bez tego gorącego, aromatycznego napoju. Herbata rozgrzewa i wyjątkowo smakuje.

Jednak w Polsce wciąż pije się herbaty, o których inne kraje już dawno zapomniały i ich zakazały. Chodzi o herbaty oczyszczające, które w naszym kraju cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Taka herbata może niekorzystnie wpłynąć na pracę naszych jelit czy wątroby. 

Skandaliczne nagranie z Biedronki, szok co zrobił klient. Kasjerka zachowała zimną krew

Herbata oczyszczająca pomaga schudnąć?

Na rynku możemy wybierać w różnych herbatach oczyszczających. Ich zadaniem jest spowodowanie, że stracimy nadprogramowe kilogramy. Jednak eksperci biją na alarm. Tego typu herbaty mogą nam poważnie zaszkodzić. 

Picie herbat oczyszczających jest powodem biegunek i osłabia nasze jelita. Bardzo groźne dla naszego zdrowia są preparaty z senesem. Organizm błyskawicznie się do niego przyzwyczaja, a to niesie ze sobą problemy z wypróżnianiem. Innym rodzajem herbat, na które musimy uważać- są herbaty z żywokostem. Dlaczego są tak szkodliwe?

Herbata z żywokostem- nigdy jej nie pij

Żywokost zawiera alkaloidy, które uszkadzają wątrobę i dlatego został on wycofany z obrotu w wielu krajach. Alkaloidy są bardzo szkodliwe i doprowadzają do niedrożności zatokowej wątroby. Taka herbata może być dla nas toksyczna, dlatego zrezygnujmy z jej picia. Nasza wątroba nam za to podziękuje. 

Herbaty mogą też szczególnie groźne dla kobiet w ciąży. Przyszłe mamy powinny unikać picia czarnej herbaty, bo zawiera teinę, która wypłukuje cenne minerały z organizmu. W wyniku nadmiernego spożywania czarnej herbaty tracimy kwas foliowy, cynk i żelazo, a to są minerały cenne dla płodu, który się rozwija. Pisaliśmy o wyjątkowej herbacie. Podawaliśmy przepis na herbatę zimową. 

herbata
Canva/petrenkod

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl