Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Kupił u Lewandowskiego schabowego za krocie. Kotlet mistrzowski, ale dodatki to rozczarowanie
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 24.06.2023 13:41

Kupił u Lewandowskiego schabowego za krocie. Kotlet mistrzowski, ale dodatki to rozczarowanie

Kotlet schabowy od Lewandowskiego
YouTube/@BIGWOJEK, Facebook/Robert Lewandowski

Obiad w restauracji w czasach inflacji potrafi słono kosztować. Ile trzeba zapłacić za kotleta schabowego w lokalu Roberta Lewandowskiego? Sprawdził to YouTuber Wojek. Ocenił też smak tego dania obiadowego, które można zamówić w restauracji słynnego piłkarza.

Dania u Lewandowskiego, czy warto?

YouTuber Wojek postanowił odwiedzić warszawską restaurację Nine's Roberta Lewandowskiego. Mężczyzna chciał sprawdzić, jak smakują dania i czy trzeba zarabiać jak piłkarz, by móc pozwolić sobie na przysmaki z lokalu Lewego. YouTuber był ciekawy czy w karcie są dania typu fast food, czy jednak same zdrowe propozycje.

Wojek i jego towarzysz zamówili tatara, rosół, schabowego i skrzydełka. Oprócz tego można było zamówić koktajle i drinki, ale mężczyźni nie skorzystali z tej propozycji. Podziwiali sportowy wystrój restauracji Lewandowskiego. W końcu nadszedł czas na skosztowanie dań od Lewego.

83% Polaków tnie wydatki na jedzenie, to nie jedyny problem. Nowy raport przyprawia o ciarki

Jak smakuje schabowy u Roberta Lewandowskiego?

Wojek chwalił kawę mrożoną, którą zamówił. Po chwili wniesiono dania. Rosół był średniej porcji, kosztował 24 zł, był z pietruszką. Wojek ocenił, że jest smaczny, ale dość drogi. Gwoździem programu miał być kotlet schabowy z dodatkami. Był przyrządzony ze świni złotnickiej, mięsa było bardzo dużo, a panierki niewiele. 

Kotlet został podany z frytkami, które nie były zbyt smaczne. Natomiast kotlet był dobrze rozbity, miękki i chrupiący. Dodatkiem do tego dania była sałatka ze szpinaku, pomidorków, sałaty, ogórka i mięty. Jednak dodatek mięty zepsuł smak, bo mięta była gorzka. Zamiast frytek powinny być ziemniaki, bo danie nie byłoby tak suche.

Świnia złotnicka w restauracji Lewego

YouTuber Wojek kilkakrotnie podkreślał, że kotlet schabowy został przyrządzony ze świni złotnickiej, która ma wyjątkowo smaczne mięso i jest klasą premium wśród świń. A to zobowiązuje. Dzięki temu schabowy był wyjątkowo smaczny i miękki. Schabowy kosztuje 53 zł. Nie można zamienić frytek na ziemniaki, co jest wadą.

Wojek i jego towarzysz zgodnie stwierdzili, że do schabowego pasowałaby mizeria lub sałatka z porem. Jednak sałatka z zieleniny z dodatkiem mięty jest kulinarnym niepowodzeniem. Natomiast kotlet schabowy był wyśmienity, nawet za cenę 53 zł. Pisaliśmy o serniku z restauracji Lewandowskiego.  Informowaliśmy też o tym, jak smakują dania z jego lokalu.

kotlet schabowy
YouTube/@BIGWOJEK

Źródło: YouTube/@BIGWOJEK