Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Wars pokazał nowy cennik. Polaków dosłownie wbiło w fotel, tego się nie spodziewali
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 26.06.2023 14:36

Wars pokazał nowy cennik. Polaków dosłownie wbiło w fotel, tego się nie spodziewali

wagon Wars
Wikipedia / PLKristof / CC BY-SA 3.0

Wagon restauracyjny Wars opublikował swój nowy cennik. Internauci byli zszokowani. Okazało się, że w restauracji na kółkach można zamówić coś w nawet przystępnych cenach. Żadna z pozycji nie przekracza 10 złotych.

Wars zaskoczył nowymi cenami

Wagony Wars funkcjonują w pociągach od 1960 roku. Nie wszyscy podróżni się do nich zapuszczają. Znajdujące się w składzie pociągów restauracje od zawsze uchodziły za miejsca drogie. W rzeczywistości jest jednak zupełnie na odwrót.

Wars podzielił się z pasażerami nowym cennikiem. Znajdują się w nim przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Koszt ich zakupu niewiele różni się od tego, który widzimy chociażby w sklepach spożywczych. Podróżni przecierają oczy ze zdumienia.

Przenigdy nie łącz go z arbuzem. Gorzko tego pożałujesz w upalny dzień

Co zaproponował Wars swoim klientom?

Nowy cennik Warsu przekazany został do wiadomości tydzień temu. Oferta skierowana jest do podróżnych, którzy korzystają z wagonów sypialnych i tych z miejscami do leżenia. Serwis hotelowy świadczyć ma pełniący akurat obowiązki konduktor.

Menu dla podróżnych korzystających ze specjalnych miejsc nie jest bardzo rozbudowane. Pozwoli akurat przetrwać noc spędzoną w pociągu. W karcie znajdziemy absolutne podstawy, czyli napoje oraz słodkie i słone przekąski. Po pełnoprawny posiłek trzeba się będzie pofatygować osobiście do właściwego wagonu.

Wśród napojów gorących mamy do wyboru kawę oraz czarną i zieloną herbatę. Za 100 ml kawy zapłacimy jedyne 6 złotych. Herbata zaś, czarna lub zielona, to koszt 5,50 złotych za kubek o pojemności 180 ml. Jak na dzisiejsze czasy ceny są bardziej niż znośne.

Wśród zimnych napojów znajdziemy popularne gazowane marki. Butelka o pojemności 500 ml kosztować nas będzie 6,50 złotych- niewiele więcej, niż w sklepie. Soki owocowe wyceniono na 6 złotych, a wodę na 5 złotych. Jest szansa, że sporo osób skorzysta z takiej oferty.

Co można zjeść w wagonie restauracyjnym Wars?

Wars w swoim specjalnym menu zawarł słodkie i słone przekąski. Popularne batoniki kosztują po 4 złote za sztukę. Słodki francuski rogal wyceniono na 4,50 złotych. Taki drobiazg skutecznie osłodzi podróż.

Jest też coś dla wielbicieli smaków słonych. Wybierać można spośród chipsów, paluszków i orzeszków. Cena wynosi od 3 złotych do 6,50 złotych, zależnie od wybranego asortymentu. Dla odświeżenia można też zdecydować się na gumę do żucia za 3,50 złotych.

W komentarzach pojawiły się głosy zadowolenia. Podróżni uważają, ze ceny są przyjazne dla portfela. Przedstawiciel wagonów restauracyjnych przypomina jednak o najważniejszej sprawie.

Cennik obowiązuje w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia. W wagonach gastronomicznych oraz podczas sprzedaży mobilnej z wózka mini bar obowiązuje inny cennik

-czytamy w komentarzu.

Podstawowy cennik Warsu wzięliśmy pod lupę w tym artykule. Relacje podróżnych odnośnie posiłków nie pozostawiają złudzeń.

Źródło: Facebook WARS- podróże pełne smaku