Jak wybrać słodkiego, dojrzałego arbuza? Te detale są kluczowe
Zdarzyło Ci się kiedyś kupić niesmacznego arbuza? Dzięki naszym wskazówkom to już się więcej nie powtórzy. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka szczegółów, a unikniesz zakupu niedojrzałego i mało słodkiego owocu. Nawet kupując go w całości, wybierzesz bezbłędnie.
Arbuz musi brzmieć jakby był pusty w środku
Kupując arbuza w całości, chcemy mieć pewność, że nie zapłacimy za owoc niedojrzały, pozbawiony charakterystycznego, przyjemnie słodkiego smaku. Takie przypadki niestety mogą się zdarzyć, gdyż arbuzy w sklepach są importowane i dość często nie zdążą jeszcze dojrzeć, nim zostają zebrane.
Najsmaczniejsze okazy wybrać można bardzo prosto. Wystarczy niezbyt mocno postukać w skórkę arbuza. Jeśli usłyszymy niski i dość pusty dźwięk, owoc możemy z powodzeniem kupować — jest już dojrzały i zjemy go bez rozczarowań.
Weź serek wiejski i 2 dodatki i odpal blender. Padniesz z wrażenia, gdy spróbujeszSprawdźcie kolor, pajęczynki i ogonek
Brązowa pajęczynka pokrywająca owoce, choć nie wygląda może zbyt atrakcyjnie, świadczy o dojrzałości danego okazu. Podobnie rzecz się ma z kolorem — ciemnozielone arbuzy są najsmaczniejsze, choć dla pewności warto jeszcze zerknąć na ich spód.
Jeśli wypatrzymy tam jasną plamę o żółto-kremowym zabarwieniu, możemy kupić arbuza — będzie dojrzały i smaczny. Jej brak lub biały kolor nie wróży satysfakcjonującej kulinarnej uczty. Znakiem rozpoznawczym mało smacznego arbuza będzie też świeży, zielony ogonek. Taki owoc z dużym prawdopodobieństwem nie zdążył nabrać słodyczy.
Jak podawać arbuza?
Wbrew pozorom nie trzeba ograniczać się do jedzenia go solo czy w sałatce owocowej. Arbuz może np. udawać tuńczyka lub zostać przez nas zgrillowany i zjedzony wraz z fetą i sałatami.
Na naszej stronie znajdziecie też przepis na wyśmienity chłodnik pomidorowo-arbuzowy oraz znakomitą lemoniadę z dodatkiem tego pysznego owocowego purée.
Źródło: haps