Smakosze.pl
Warzywo, które wygląda jak ząb

Reddit / DRFETUSRN

Warzywo, które wygląda jak ludzki ząb

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że warzywa są ważnym elementem codziennej diety. Niektóre z nich mogą nas mocno zaskoczyć swoim wyglądem. Jeden z użytkowników portalu Reddit podzielił się zdjęciem, na którym warzywa wyglądają jak ludzkie zęby. Internauci mieli nie lada zagwozdkę.

Warzywa przeważnie nie wzbudzają u nas większych emocji. Zazwyczaj po prostu skupiamy się na ich walorach smakowych. Czasem ich wygląda wprawia w osłupienie. Nie inaczej stało się w przypadku warzyw widocznych na powyższym zdjęciu.

Warzywa podobne do zębów zaskoczyły internautów

Bez wątpienia warzywa często goszczą na naszych stołach. Jakiś czas temu wskazywaliśmy, które z nich jest najzdrowsze. Dziś nasza uwaga skupi się na wyglądzie smakowitych roślin. Tylko najbardziej spostrzegawcze osoby, potrafią bezbłędnie wskazać, co znajduje się na zdjęciu.

Kiedy użytkownik portalu Reddit zamieścił fotografię ukazującą warzywa. Większość internautów zwróciła uwagę, że przypominają one ludzkie zęby. Niektórzy w swoich komentarzach wspominali nawet senne koszmary, w których przewijał się motyw utraty uzębienia.

Zdjęcie szybko stało się bardzo popularne. Znalazło się pod nim ponad 80 tysięcy pozytywnych reakcji. Najwidoczniej zagadka przypadła do gustu użytkownikom portalu Reddit. Czy wieszcz, jakie warzywa są widoczne na zdjęciu?

Okazuje się, że warzywa sfotografowane przez internautę nie są niczym innym niż paprykami z pomidorami. Jednak nie są to typowe smakołyki, na które możemy natknąć się podczas wizyty w sklepach. Papryka biała jest wyjątkowym frykasem.

(Reddit / DRFETUSRN)

Jakie sekrety skrywa biała papryka?

Z całą pewnością biała papryka nie jest najpopularniejszym warzywem. Przeważnie spotykamy się z odmianami czerwonymi, zielonymi i żółtymi. Nie oznacza to, że papryka biała jest poza zasięgiem polskich smakoszy.

Biała papryka inaczej jest określana mianem Hallo. Można bez problemów dostać jej nasiona w sklepach ogrodniczych. Uprawia się ją pod osłonkami. Sadzonki umieszcza się w ziemi w drugiej połowie maja. Zbiorów można spodziewać się od lipca do września.

Papryka biała Hallo jest bardzo wrażliwa na przymrozki. Charakteryzuje się delikatnym i aksamitnym smakiem. Jej kolor sprawia, że idealnie nadaje się jako dekoracja do rozmaitych sałatek. Można ją zajadać na surowo lub po obróbce termicznej.

Warto zauważyć, że biała papryka jest dobrym źródłem witaminy C oraz witamin B1, B2, B6 i E. Warzywa dostarczają również beta-karotenu. Oczywiście nie tylko biała papryka potrafi wywołać konsternację swoim wyglądem. Już wcześniej wspominaliśmy o dziwnych roślinach na polu.

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni liście babki lancetowatej?

Czytaj więcej >

Produkty

Czym różni się dżem od konfitury?

Czytaj więcej >
Grzyby

Produkty

Skażone grzyby w Niemczech

Czytaj więcej >

Produkty

Nowy pomysł inicjatora zakazu handlu w niedzielę

Czytaj więcej >
śliwki

Produkty

Dlaczego warto jadać śliwki?

Czytaj więcej >
Jaja na blacie

Produkty

Co oznacza kolor skorupki jajka?

Czytaj więcej >