Smakosze.pl
Warzywo, które wygląda jak ząb

Reddit / DRFETUSRN

Warzywo, które wygląda jak ludzki ząb

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że warzywa są ważnym elementem codziennej diety. Niektóre z nich mogą nas mocno zaskoczyć swoim wyglądem. Jeden z użytkowników portalu Reddit podzielił się zdjęciem, na którym warzywa wyglądają jak ludzkie zęby. Internauci mieli nie lada zagwozdkę.

Warzywa przeważnie nie wzbudzają u nas większych emocji. Zazwyczaj po prostu skupiamy się na ich walorach smakowych. Czasem ich wygląda wprawia w osłupienie. Nie inaczej stało się w przypadku warzyw widocznych na powyższym zdjęciu.

Warzywa podobne do zębów zaskoczyły internautów

Bez wątpienia warzywa często goszczą na naszych stołach. Jakiś czas temu wskazywaliśmy, które z nich jest najzdrowsze. Dziś nasza uwaga skupi się na wyglądzie smakowitych roślin. Tylko najbardziej spostrzegawcze osoby, potrafią bezbłędnie wskazać, co znajduje się na zdjęciu.

Kiedy użytkownik portalu Reddit zamieścił fotografię ukazującą warzywa. Większość internautów zwróciła uwagę, że przypominają one ludzkie zęby. Niektórzy w swoich komentarzach wspominali nawet senne koszmary, w których przewijał się motyw utraty uzębienia.

Zdjęcie szybko stało się bardzo popularne. Znalazło się pod nim ponad 80 tysięcy pozytywnych reakcji. Najwidoczniej zagadka przypadła do gustu użytkownikom portalu Reddit. Czy wieszcz, jakie warzywa są widoczne na zdjęciu?

Okazuje się, że warzywa sfotografowane przez internautę nie są niczym innym niż paprykami z pomidorami. Jednak nie są to typowe smakołyki, na które możemy natknąć się podczas wizyty w sklepach. Papryka biała jest wyjątkowym frykasem.

(Reddit / DRFETUSRN)

Jakie sekrety skrywa biała papryka?

Z całą pewnością biała papryka nie jest najpopularniejszym warzywem. Przeważnie spotykamy się z odmianami czerwonymi, zielonymi i żółtymi. Nie oznacza to, że papryka biała jest poza zasięgiem polskich smakoszy.

Biała papryka inaczej jest określana mianem Hallo. Można bez problemów dostać jej nasiona w sklepach ogrodniczych. Uprawia się ją pod osłonkami. Sadzonki umieszcza się w ziemi w drugiej połowie maja. Zbiorów można spodziewać się od lipca do września.

Papryka biała Hallo jest bardzo wrażliwa na przymrozki. Charakteryzuje się delikatnym i aksamitnym smakiem. Jej kolor sprawia, że idealnie nadaje się jako dekoracja do rozmaitych sałatek. Można ją zajadać na surowo lub po obróbce termicznej.

Warto zauważyć, że biała papryka jest dobrym źródłem witaminy C oraz witamin B1, B2, B6 i E. Warzywa dostarczają również beta-karotenu. Oczywiście nie tylko biała papryka potrafi wywołać konsternację swoim wyglądem. Już wcześniej wspominaliśmy o dziwnych roślinach na polu.

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >