Smakosze.pl
Warzywa potrafią być bardzo zaskakujące

Canva.com / y-studio

Najdziwniejsze warzywo na świecie

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Warzywa przeważnie nie wzbudzają większych emocji. Z pewnością są istotnym elementem zdrowej diety, jednak czasami mogą wyglądać doprawdy osobliwie. Przekonał się o tym mężczyzna, który odwiedził pewne pole. Jego oczom ukazały się tysiące jaj.

Nie da się ukryć, że warzywa odgrywają niezwykle ważną rolę w kulinariach. Bazuje na nich ogromna liczba potraw. Rzadko kiedy zdarza się sytuacja, w której warzywa przyprawiają nas o konsternację. Jednak nie oznacza to, że tego typu incydenty nigdy nie mają miejsca.

Warzywa wyglądały niczym groteskowe jaja

Warzywa wielokrotnie pojawiały się na naszym portalu. Niedawno wspominaliśmy o wysokich cenach, jakie przyjdzie nam zapłacić za sezonowe smakołyki. Dziś przyjrzymy się przerażającemu odkryciu, którego dokonał pewien mężczyzna.

Nie od dziś wiadomo, że warzywa uprawia się na polach. Na całym świecie możemy znaleźć takie miejsca. Pewien mężczyzna w trakcie swojej wizyty w Japonii udał się na beztroską przechadzkę. Przemierzając tereny wiejskie, dotarł do pola, które przyprawiłoby o gęsią skórkę nawet najbardziej odważne osoby.

Mężczyzna najprawdopodobniej spodziewał się, że na polu dostrzeże warzywa. Jednak jego oczom ukazał się widok, który ciężko wyrzucić z pamięci. Na ziemi znajdowały się jaja, które do złudzenia przypominały te, które znane są z serii filmowej „Obcy”.

Setki niepokojąco wyglądających jaj sprawiły, że serce mężczyzny zaczęło bić szybciej. Na szczęście jego przerażenie nie trwało długo, ponieważ szybko zauważył rolnika, który dokładnie mu wyjaśnił, co takiego wyrasta na jego polu.

(Canva.com / y-studio)

Jakie warzywa przypominają jaja obcego?

Okazało się, że osobliwe jaja nie są niczym innym jak kapustą. Trzeba przyznać, że taki widok nie należy do najczęstszych. Warzywa zaczęły wyglądać w ten sposób z powodu. Winne były obfite zbiory, połączone z małym zapotrzebowaniem na kapustę.

Kapusta chińska jest wykorzystywana między innymi w zupach, które w Japonii cieszą się sporą popularnością. Czasami rośnie jej zbyt dużo. Wówczas nie zbiera się jej z pól i pozwala dalej rosnąć. Po pewnym czasie wierzchnie liście obumierają i warzywa zaczynają przypominać dziwne jaja.

Warzywa z czasem obumierają i stają się nawozem dla nowych roślin. W ten sposób japońscy rolnicy mogą oszczędzić sobie czas, który przeznaczyliby na zbędną pracę. Warto zauważyć, że podobny wygląd kapusty może być spowodowany również przymrozkami.

Mężczyzna, który dokonał przerażającego odkrycia, odetchnął z ulgą, wiedząc, że z dziwnych jaj nie wyskoczy na niego stwór, który chciałby przytwierdzić się do jego twarzy. Czasem w jedzeniu można natknąć się na nieprzyjemne niespodzianki. Jakiś czas temu wspominaliśmy, o przerażającym znalezisku, które skrywało się w sałacie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Webniusy; Interia

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >