Smakosze.pl
Warzywa potrafią być bardzo zaskakujące

Canva.com / y-studio

Najdziwniejsze warzywo na świecie

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Warzywa przeważnie nie wzbudzają większych emocji. Z pewnością są istotnym elementem zdrowej diety, jednak czasami mogą wyglądać doprawdy osobliwie. Przekonał się o tym mężczyzna, który odwiedził pewne pole. Jego oczom ukazały się tysiące jaj.

Nie da się ukryć, że warzywa odgrywają niezwykle ważną rolę w kulinariach. Bazuje na nich ogromna liczba potraw. Rzadko kiedy zdarza się sytuacja, w której warzywa przyprawiają nas o konsternację. Jednak nie oznacza to, że tego typu incydenty nigdy nie mają miejsca.

Warzywa wyglądały niczym groteskowe jaja

Warzywa wielokrotnie pojawiały się na naszym portalu. Niedawno wspominaliśmy o wysokich cenach, jakie przyjdzie nam zapłacić za sezonowe smakołyki. Dziś przyjrzymy się przerażającemu odkryciu, którego dokonał pewien mężczyzna.

Nie od dziś wiadomo, że warzywa uprawia się na polach. Na całym świecie możemy znaleźć takie miejsca. Pewien mężczyzna w trakcie swojej wizyty w Japonii udał się na beztroską przechadzkę. Przemierzając tereny wiejskie, dotarł do pola, które przyprawiłoby o gęsią skórkę nawet najbardziej odważne osoby.

Mężczyzna najprawdopodobniej spodziewał się, że na polu dostrzeże warzywa. Jednak jego oczom ukazał się widok, który ciężko wyrzucić z pamięci. Na ziemi znajdowały się jaja, które do złudzenia przypominały te, które znane są z serii filmowej „Obcy”.

Setki niepokojąco wyglądających jaj sprawiły, że serce mężczyzny zaczęło bić szybciej. Na szczęście jego przerażenie nie trwało długo, ponieważ szybko zauważył rolnika, który dokładnie mu wyjaśnił, co takiego wyrasta na jego polu.

(Canva.com / y-studio)

Jakie warzywa przypominają jaja obcego?

Okazało się, że osobliwe jaja nie są niczym innym jak kapustą. Trzeba przyznać, że taki widok nie należy do najczęstszych. Warzywa zaczęły wyglądać w ten sposób z powodu. Winne były obfite zbiory, połączone z małym zapotrzebowaniem na kapustę.

Kapusta chińska jest wykorzystywana między innymi w zupach, które w Japonii cieszą się sporą popularnością. Czasami rośnie jej zbyt dużo. Wówczas nie zbiera się jej z pól i pozwala dalej rosnąć. Po pewnym czasie wierzchnie liście obumierają i warzywa zaczynają przypominać dziwne jaja.

Warzywa z czasem obumierają i stają się nawozem dla nowych roślin. W ten sposób japońscy rolnicy mogą oszczędzić sobie czas, który przeznaczyliby na zbędną pracę. Warto zauważyć, że podobny wygląd kapusty może być spowodowany również przymrozkami.

Mężczyzna, który dokonał przerażającego odkrycia, odetchnął z ulgą, wiedząc, że z dziwnych jaj nie wyskoczy na niego stwór, który chciałby przytwierdzić się do jego twarzy. Czasem w jedzeniu można natknąć się na nieprzyjemne niespodzianki. Jakiś czas temu wspominaliśmy, o przerażającym znalezisku, które skrywało się w sałacie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Webniusy; Interia

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak wykorzystać mięso z rosołu?

Produkty

Jak wykorzystać mięso z rosołu? Zdradzamy kilka pysznych inspiracji, palce lizać

Czytaj więcej >
Czy herbata zawiera kofeinę?

Produkty

Czy herbata zawiera kofeinę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Ma mnóstwo korzyści

Czytaj więcej >
Dlaczego do kawy warto dodać sól?

Produkty

Dlaczego warto dodać sól do kawy? Efekt może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy pieczarki można jeść na surowo?

Produkty

Czy pieczarki można jeść na surowo? Eksperci nie mają wątpliwości, odpowiedź jest zaskakująca

Czytaj więcej >
smażenie

Produkty

Jaki tłuszcz najlepiej nadaje się do smażenia? Odpowiedź może zaskoczyć

Czytaj więcej >