Wycofują opakowania produktów marki Gellwe
Przeważnie informujemy o usuwaniu ze sklepów produktów, które zagrażają zdrowiu bądź życiu tak jak np. w przypadku wycofywania przez GIS partii mięsa, która była skażona niebezpiecznymi bakteriami. Tym razem sprawa wygląda jednak nieco inaczej.
Dlaczego wycofują aż 8 produktów marki Gellwe?
Ze sklepów znikają produkty, których opakowania sąd uznał za zbyt podobne do tych, które produkuje ich konkurencja. Tym samym przychylił się wniosku o zabezpieczenie roszczenia złożonego przez spółkę Dr. Oetker Polska.
Firma FoodCare musi wycofać opakowania ośmiu produktów marki Gellwe. Zdaniem Dr. Oetker na opakowaniach tych konkretnych produktów "utrwalony został wizerunek dobrze znanych i wprowadzonych wcześniej opakowań marki Dr. Oetker".
Sąd w Katowicach poparł tę tezę i nakazał natychmiastowe wycofanie produktów ze sprzedaży. Firma Dr. Oetker Polska przyznała, że przed skierowaniem wniosku do sądu prowadzono rozmowy z FoodCare w sprawie polubownego rozwiązania sporu, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.
Jakie produkty zostają wycofane?
Na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Katowicach z 30 kwietnia br., o której w swoim komunikacie poinformowała firma Dr. Oetker Polska, ze sklepów zniknie aż 8 produktów, które Polacy bardzo często wykorzystują w kuchni przede wszystkim do pieczenia.
W sklepach nie znajdziemy już opakowań następujących produktów Gellwe: Proszek do pieczenia, Cukier Wanilinowy, Żelatyna, Soda Oczyszczona, Babeczki z kawałkami czekolady, Babeczki czekoladowe, Babka o smaku cytrynowym i Ciasto Czekoladowe XXL. Decyzja ta dotyczy opakowań w dowolnej wielkości i o dowolnej formie.
Źródło: screen ze strony gellwe.pl
undefined
Firma FoodCare już wcześniej miała podobne problemy
Postanowienie sądu nie jest prawomocne, a FoodCare może jeszcze złożyć zażalenie od tej decyzji. Jednak firma ma obowiązek już teraz się do niego zastosować.
Co ciekawe, to nie pierwsze takie postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach dotyczące odbytu tych firm. Podobną decyzję wydano również w grudniu. Wtedy sprawa dotyczyła Pierniczków Świątecznych, które również zostały usunięte ze sklepów.
Z kolei w styczniu bieżącego roku sąd w Krakowie zakazał FoodCare'owi produkcji, sprzedaży i reklamowania napoju Ngine, uznając, że jego opakowania za bardzo przypominały konkurencyjną markę Tiger, co mogło wprowadzać konsumentów w błąd.
Jeśli FoodCare się do niej nie zastosuje się do wyroku, za każdy przypadek naruszenia zakazu grozi mu 10 tys. zł kary.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Wirtualne Media, Money.pl