Smakosze.pl
MasterChef Junior gościł mistrza kulinariów

Instagram / @masterchefjuniortvn

Wyjątkowy odcinek Masterchef Junior

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że programy takie jak Masterchef Junior cieszą się sporą popularnością. Kulinarne poczynania najmłodszych bywają niezwykle ekscytujące. W niektórych epizodach pojawiają się niezwykli goście. Nie inaczej było tym razem. Ostatnio wy

Masterchef Junior dostarcza wielu emocji. W trzecim odcinku najnowszej edycji programu wystąpił sam Robert Makłowicz. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przyrządzali potrawy z różnych stron świata. Z pewnością ten epizod na długo pozostanie w pamięci widzów.

Robert Makłowicz w Masterchef Junior

Bez wątpienia Robert Makłowicz jest jedną z tych osób, które znają się na światowej kuchni jak mało kto. Słynny dziennikarz pojawił się w ostatnim odcinku programu emitowanego na antenie TVN-u. Przed jakim zadaniem stanęli uczestnicy?

Niedawno informowaliśmy o zaszczycie, który spotkał Roberta Makłowicza. Popularyzator kulinariów nie daje o sobie zapomnieć i wystąpił w trzecim epizodzie Masterchef Junior. Młodzi kucharze musieli przygotować dania z różnych stron świata.

Studio programu Masterchef Junior zostało przekształcone w halę lotniskową. Natomiast jurorzy ubrani byli w stroje pilotów. W walizkach podróżnych schowano produkty spożywcze. Każdy z bagaży opatrzony był flagą kraju, z którego wywodzi się potrawa do przygotowania.

Po wyborze walizek uczestnicy zabrali się do pracy. Na przyrządzenie frykasów mieli zaledwie 91 minut. Ich pracy przyglądało się jury i Robert Makłowicz. Finalnie wyróżnienie otrzymali Oliwia, Tosia, Lena, Kuba i Kazik. Zwyciężczynią została Oliwia, która przygotowała makaron ryżowy z kurczakiem i sosem. Wietnamskie danie okazało się najlepsze.

Robert Makłowicz bacznie obserwował poczynania uczestników. Niejednokrotnie wyrażał szczery podziw dla umiejętności młodych kucharzy. Jednak w trzecim odcinku szóstej serii programu Masterchef Junior doszło do jeszcze jednego zaskoczenia.

(Instagram / @masterchefjuniortvn)

Uczestnicy gotowali dla lekarzy

Po zakończonej konkurencji związanej z kuchniami świata przyszła pora na jeszcze jedno wyzwanie. Uczestników podzielono na dwie drużyny. Zadaniem każdej z nich było przyrządzenie 30 dań głównych i 30 deserów dla lekarzy, którzy w trudzie ratują ludzkie życia.

Konkurencja z pewnością można uznać za niezwykle szlachetną. Takie wsparcie dla medyków bez wątpienia jest czymś godnym pochwały. Uczestnicy na przygotowanie posiłków mieli 90 minut. W odcinku nie pojawiła się dogrywka.

Konkurencja eliminacyjna nie doszła do skutku. W związki z tym do kolejnego odcinka przeszli wszyscy uczestnicy. Ciekawe co na nich będzie czekało w następnych epizodach. Czas oczekiwania może nam umilić fantastyczne jedzenie. Warto sięgnąć po przepis Roberta Makłowicza na gołąbki w kiszonej kapuście.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: RMF; Telemagazyn; Gala

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Ania Starmach w dzieciństwie

Kulinarny Showbiznes

Ania Starmach - nieznane zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w młodości

Kulinarny Showbiznes

Ewa Wachowicz - nieznane zdjęcia z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler i jej wyznanie dotyczące rosołu

Kulinarny Showbiznes

Zaskakujące wyznanie Magdy Gessler na temat rosołu

Czytaj więcej >
Gwiazda TVN na zdjęciu sprzed lat

Kulinarny Showbiznes

Królowa polskiej gastronomii pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Czy "Kuchenne Rewolucje" będą miały kolejne sezony?

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Magda Gessler zdradziła kulisy prowadzenia resturacji w latach 90-tych

Czytaj więcej >