Obłędna surówka z selera i ogórka kiszonego
Nie da się ukryć, że surówka jest zdrowym smakołykiem, który dostarcza nam wielu cennych składników odżywczych. Nie bez powodu tak często ten dodatek gości na naszych talerzach. Jeden składnik znacząco wpływa na aromat surówki.
Surówka z nieoczywistym dodatkiem
Surówka wielokrotnie gościła na naszym portalu. Niedawno przedstawialiśmy przepis na wyjątkowy specjał z pora. Dziś sięgniemy po recepturę, w której główne role grają seler i ogórki kiszone. Obok nich zagości natka pietruszki.
Surówka nieczęsto wzbogacana jest o natkę pietruszki. Z pewnością taki dodatek poprawia aromat warzywnej mieszanki. Jednak natka pietruszki posiada jeszcze jeden istotny atut. Mowa o cennych witaminach.
Natka pietruszki często ląduje w naszych zupach. Surówka z jej dodatkiem stanie się bardziej odżywcza. Okazuje się, że niepozorna zielenina jest prawdziwym bogactwem witamin A i C. Jedna łyżka posiekanej natki jest równa dziennemu zapotrzebowaniu na te składniki.
Surówka z selera, ogórków kiszonych i natki pietruszki jest bardzo prosta w przyrządzeniu. Wystarczy poświęcić i obiad wzbogacimy o dodatek, który pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Jakie składniki będą potrzebne do przygotowania tej surówki?
seler
2 ogórki kiszone
30 g posiekanej natki pietruszki
2 marchewki
20 g śmietany
30 ml oliwy
30 ml soku z cytryny
sól i pieprz
(Canva.com / Yotka)
Pyszna surówka zachwyci najbliższych
Najpierw starannie myjemy seler i marchew. Obieramy je ze skórki. Wszystkie warzywa ścieramy na tarce. Dobrze sprawdzają się średnie oczka. Rozdrobnione składniki mieszamy w sporej misce. Skrapiamy je sokiem z cytryny.
Surówka jest już prawie gotowa. Dodajemy śmietanę. Możemy, zamiast niej użyć majonezu, jednak pamiętajmy, że ten pyszny sos jest bardzo kaloryczny. Dobrym dodatkiem będzie też jogurt naturalny. Przysmak wzbogacamy o oliwę i przyprawy.
Na koniec dodajemy posiekaną natkę pietruszki. Wszystko mieszamy i wstawiamy na 15 minut do lodówki. Po tym czasie smaki się odpowiednio przegryzą. Surówka dobrze sprawdzi się jako dodatek do kotletów ziemniaczanych. Warto sięgnąć po przepis Karola Okrasy.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
(https://smakosze.pl/Początek końca jajek z chowu klatkowego w Polsce "Początek końca jajek z chowu klatkowego w Polsce?")
Źródła: Rozpustne gotowanie; Poradnik Zdrowie