Robert Makłowicz został doceniony
Instagram / @robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz nagrodzony za promocję kuchni węgierskiej w Polsce

Robert Makłowicz od wielu lat promuje specjały z różnych zakątków świata. Niejednokrotnie jego wiedza na tematy związane z historią i kulinariami potrafiła nas mocno zaskoczyć. Okazuje się, że Robert Makłowicz otrzymał wyjątkowe odznaczenie.

Nie da się ukryć, że Robert Makłowicz zna się na kuchni jak mało kto. Jego wskazówki są niezwykle cenne, a sposób opowiadania o kulinariach sprawia, że wiele osób próbuje własnych sił w kuchennych poczynaniach. Nie tylko Polacy doceniają jego pracę.

Robert Makłowicz został nagrodzony przez Węgrów

Robert Makłowicz wiele razy gościł na naszym portalu. Niedawno wspominaliśmy o tym, jak dziennikarz wykorzystuje stare pieczywo. Mało kto spodziewałby się, że Robert Makłowicz otrzyma znaczące wyróżnienie, poza granicami Polski.

Zgodnie z doniesieniami portalu O2, Robert Makłowicz został odznaczony przez Węgrów Złotym Krzyżem Zasługi. W uzasadnieniu podano, że stało się tak za sprawą promowania węgierskich kulinariów w Polsce.

Z okazji Narodowego Święta Węgier, które upamiętnia rewolucję węgierską z 1848 roku, prezydent János Áder przyznawał odznaczenia osobom zasłużonym dla jego kraju. W tym gronie znalazł się Robert Makłowicz.

Bezglutenowa wersja kotletów mielonychBezglutenowa wersja kotletów mielonychCzytaj dalej

Faktycznie Robert Makłowicz często w swoich programach przedstawiał sekrety węgierskiej kuchni. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że dziennikarz wskazał błąd, który Polacy popełniają podczas przyrządzania leczo.

Robert Makłowicz jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o kulinariach

Bez wątpienia Robert Makłowicz może być uznawany za speca od kuchni światowej. Kulinaria nie mają przed nim większych tajemnic. Jednak jego inną pasją jest historia, którą często wplata w swoje opowieści o jedzeniu.

Zanim Robert Makłowicz stał się słynnym dziennikarzem kulinarnym, podejmował się innych zajęć. Zarobione pieniądze przeznaczał głównie na zamawianie smakołyków w różnych restauracjach. Dzięki czemu mógł zapoznawać się ze smakami z całego świata.

Robert Makłowicz wie co dobre

(Instagram / @robertmaklowicz_official)

Programy Roberta Makłowicza stały się inspiracją dla wielu smakoszy

Dziennikarz najbardziej zasłynął za sprawą programu Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Aktualnie mistrz kuchni prowadzi swój kanał na YouTube, na którym prezentuje sekrety specjałów z różnych rejonów świata.

Z pewnością Robert Makłowicz zaszczepił u wielu osób zamiłowanie do kulinariów. Niektórzy postanowili przeanalizować, ile posiłków zjadł uwielbiany dziennikarz w swoich programach. Liczby robią wrażenie.

Zgodnie z doniesieniami Facebookowej strony Obliczenia i analizy w rapie, Robert Makłowicz zjadł 374 dań mięsnych, 148 zup, 214 potraw rybnych, 111 smakołyków na bazie owoców morza, 51 serów i około 90 innych specjałów. Takie doświadczenie mówi samo za siebie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2; Facebook / @Obliczeniaianalizywrapie; Onet Kobieta; Wikipedia

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł