Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wystarczy kilka kropel a truskawki nie będą pleśnieć. Domowy sposób mojej babci jest wyjątkowo skuteczny
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 21.05.2024 14:19

Wystarczy kilka kropel a truskawki nie będą pleśnieć. Domowy sposób mojej babci jest wyjątkowo skuteczny

truskawki w wodzie
Fot. Canva/sakhorn38

W sklepach i na straganach pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Warto zachować je dłużej, czasem potrzebujemy, żeby poleżały dwa-trzy dni. Jak pozbyć się robaków i zapobiec pojawianiu się pleśni? Sposób jest nie tylko skuteczny, ale też banalnie prosty. Wystarczy, że dodasz kilka kropel popularnego produktu. 

Sezon na truskawki rozpoczęty

Sezon na truskawki rozpoczął się już na dobre, a to dobry powód, aby dowiedzieć się, jak sprawić, żeby nie popsuły się zbyt szybko. Dodanie jednego produktu sprawi, że nie będą pleśnieć. Szczególnie że te owoce kosztują niemało, dlatego warto zadbać o to, aby wytrzymały jak najdłużej. 

Niedawno zauważyłem, że moja babcia podczas mycia truskawek, dodaje do nich jeden składnik. Zdziwiłem się, więc postanowiłem ją o to zapytać. Babcia zdradziła mi swój sekret i od tamtej pory cieszę się idealnymi i świeżymi owocami. Poznaj ten prosty, domowy sposób i ciesz się smakiem truskawek. 

truskawki.jpg
Fot. YouTube/Sprytne Triki
Eksperci alarmują: wkrótce czekolada będzie znacznie droższa. Trzeba robić zapasy

Wystarczy tylko kilka kropel

Tajemniczym składnikiem, który musisz dodać do truskawek podczas mycia, jest ocet (najlepiej jabłkowy lub z innych owoców). Pewnie zastanawiasz się, jak to działa. To proste. Ocet dodany do truskawek sprawi, że pozbędziesz się z nich robaków, a co najważniejsze zarodników pleśni. Dzięki temu dokładnie oczyścić także owoce z zanieczyszczeń. Zdjęcia umieszczone w artykule pochodzą z kanału Sprytne Triki, które znajduje się na YouTubie. 

Jak to zrobić?

Aby metoda była skuteczna, zastosuj się do tej instrukcji. Do dużej miski wlej wodę. Włóż do niej przebrane i oczyszczone ze szypułek truskawki. Następnie wlej odrobinę octu jabłkowego. Wystarczy kilka kropel.

Miskę z owocami odstaw na kilka minut. Po tym czasie w misce powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Owoce dokładnie umyj, osusz i poddawaj dalszej obróbce. Pamiętaj, że ocet nie wpłynie negatywnie na smak truskawek, ale może sprawić, że będą jeszcze słodsze. Wypróbuj ten sposób, a już nigdy twoje truskawki nie spleśnieją. Sprawdź przepis na domowy chleb oraz zobacz, jak zrobić idealne placki ziemniaczane

ocet do truskawek.jpg
Fot. YouTube/Sprytne Triki