Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Co oznacza pękający lukier na pączkach? Warto mieć świadomość, mnóstwo osób jest w błędzie
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 14.01.2023 18:10

Co oznacza pękający lukier na pączkach? Warto mieć świadomość, mnóstwo osób jest w błędzie

Co oznacza pękający lukier na pączkach?
canva/piotr_malczyk

Nigdy nie kupuj pączków, na których znajduje się pękający lukier. Pączki nie będą smaczne i będą zawierać sztuczne składniki. Lukier jest jednym z wyznaczników jakości kultowych słodkości. Dowiedz się, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Pączki są świetnym pomysłem, kiedy mamy ochotę na coś słodkiego do kawy. Pączki możemy przygotować samodzielnie, możemy kupić je również w każdej pączkarni, cukierni i piekarni. Dostaniemy pączki z niemal każdym nadzieniem, między innymi z marmoladą, kremem, budyniem, czekoladą, toffie. Po czym rozpoznać dobre pączki?

Jakość pączków idzie w parze z ich ceną. Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że pączki przygotowane są z najwyższej jakości składników, starannie i bez pośpiechu. Dowiedz się, jak rozpoznać najlepsze pączki i dlaczego nie warto kupować słodkości z pękającym lukrem.

Pękający lukier, brak złotej obwódki, zbyt jasny lub ciemny kolor to tylko niektóre rzeczy, na jakie powinnaś zwrócić uwagę podczas zakupów. Pączki nie mogą być zbyt tłuste, ponieważ będą ciężkie i stracą smak.

Co oznacza pękający lukier na pączkach?

Pękający lukier na pączkach to znak, że nie są upieczone z najwyższej jakości produktów lub zawierają sztuczne składniki. Sam lukier najprawdopodobniej zawiera również substancje przeciwzbrylające.

Jeśli lukier pęka na pączkach oznacza to, że były źle przechowywane i transportowane lub przygotowywane hurtowo i w pośpiechu. Lukier pęka również, gdy zostanie wylany na jeszcze ciepłe ciasto.

Po czym poznać najlepsze pączki?

Odpowiednio przygotowane ciasto na pączki po usmażeniu jest puszyste, wyrośnięte i rumiane. Zawsze wybieraj te pączki, które mają złotą obwódkę. Pączki nie powinny ociekać tłuszczem.

Do ciasta na pączki zwykle dodaje się spirytus lub ocet, dzięki którym hamuje się wchłanianie tłuszczu podczas smażenia. Dobre pączki mają odpowiedni kształt. Nie są małe i nie są spłaszczone, a lukier jest biały i nie pęka.

Przygotuj domowe pączki według przepisu Roberta Makłowicza. Ostudzone pączki udekoruj lukrem i skórką kandyzowaną z pomarańczy. Słodki deser posmakuje całej rodzinie.

pączki
canva/Dar1930

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: