Zamiast wylewać, dodaj do kapuśniaku. Prosty dodatek bosko podkreśli smak
Kapuśniak jest idealny na jesienne dni. Zupa nasyci i rozgrzeje. Teraz możesz sprawić, by była jeszcze smaczniejsza. Przyda się składnik, który zazwyczaj pomijamy w gotowaniu. Dzięki niemu kapuśniak wyjdzie obłędnie pyszny.
Babciny sposób na kapuśniak
Przed nami jesień i coraz chłodniejsze dni. Gdy za oknem deszcz i wiatr, mamy ochotę na pożywne dania. Tu znakomicie sprawdzą się sycące zupy. Jedną z nich jest tak lubiany kapuśniak. Kwaśny, zdrowy i pożywny, teraz może być jeszcze lepszy. Wszystko dzięki ogórkom kiszonym.
Smak zupie nada sok z ogórków, który znajduje się w słoiku. Zwykle wylewamy go, ale teraz przyda się do czego innego. Słony i bardzo kwaśny świetnie doprawi kapuśniak, również ten ze słodkiej kapusty. To sposób znany w kuchni naszym babciom.
Siostra Anastazja pakuje do słoików i wlewa octową zalewę. Ten przetwór pokochała cała PolskaJak ugotować kapuśniak z dodatkiem soku z kiszonych ogórków?
Składniki:
- 1 ½ litra wody
- 1 ½ główki białej kapusty
- ½ kg żeberek wieprzowych
- 3 ziemniaki
- 1 marchewka
- 1 pietruszka
- 1 por
- 1 cebula
- ⅓ selera
- 3 łyżki masła
- koperek
- 1 łyżka maki
- 1 łyżka majeranku
- 1 łyżka kminku
- 2 liście laurowe
- 3 ziela angielskie
- sól
- pieprz
- 1-2 szklanki soku z kiszonych ogórków
Przygotowanie zupy zacznij od poszatkowania kapusty. Dopraw solą, wymieszaj, odstaw, by puściła sok. Żeberka zalej wodą, dołóż liście laurowe i ziele angielskie. Mięso zagotuj, potem zmniejsz ogień i gotuj 30 minut pod przykryciem. Dodaj pokrojoną marchew, pietruszkę, selera, pora i cebulę opalona nad ogniem.
Wszystko gotuj kolejne 30 minut. Po upływie tego czasu wyjmij mięso i warzywa z garnka. Pokrój w kostkę, a mięso oddziel od kości. Znów wszystko przełóż do garnka. Dodaj pokrojone w kostkę ziemniaki, poszatkowaną kapustę z sokiem i wsyp przyprawy. Wlej sok z kiszonych ogórków. Zupę gotuj jeszcze 15 minut.
Kapuśniak pyszny jak nigdy dotąd
W oddzielnym garnuszku rozpuść masło, wsyp mąkę i wlej łyżkę wywaru. Wymieszaj tak, by nie było grudek. Zasmażkę dodaj do garnka z kapuśniakiem i wymieszaj. Wsyp koperek i zagotuj. Zupę od razu podawaj.
Wychodzi bardzo smaczna, kwaśna i pożywna. Jest tak dobra, że każdy ma ochotę na dokładkę. Zupa swój smak zawdzięcza dodaniu soku z ogórków kiszonych. Nie warto go wylewać, bo przyda się do podkręcenia smaku kapuśniaku. Pisaliśmy o tym, jak domowym sposobem pozbyć się z domu muszek owocówek. Polecaliśmy przepis na zupę nic, którą wielu z nas pamięta z dzieciństwa.
Źródło: pysznosci.pl