Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Zamówiła na lotnisku kanapkę i butelkę wody. Cena każdego zwaliłaby z nóg

Zamówiła na lotnisku kanapkę i butelkę wody. Cena każdego zwaliłaby z nóg

ceny na lotnisku
Fot.Canva/ongan; Canva/Boarding1Now

Śniadanie na lotnisku? Czasem zmusza nas do tego życie. Jednak, ile trzeba zapłacić za kanapkę i butelkę wody? Kwota dosłownie zwala z nóg. Dlaczego jest aż tak drogo?

Latanie tańsze od jedzenia na lotnisku?

Samolot jest najszybszym środkiem transportu. Jednak już czas spędzony na lotnisku nie należy do najkrótszych. Odprawa, nadanie bagażu, to wszystko nie odbywa się tak szybko, jakbyśmy sobie tego życzyli. W międzyczasie podróżnego dopada głód, więc trzeba szybko coś zjeść.

Strefa bezcłowa jest pełna barów i restauracji, które są czynne na okrągło. Możemy wybierać w różnorodnym menu. Jedna z dziennikarek portalu eska.pl zjadła śniadanie na krakowskim lotnisku. Swoimi wrażeniami podzieliła się z internautami. Wiedziała, że ceny są wygórowane, ale tego, co przeżyła w Balicach, nie spodziewała się. 

kanapki
Fot. Canva/Magone
Obieram buraki i łączę je z jajkiem. Efekt zachwyca absolutnie każdego

Ile kosztuje kanapka i woda na lotnisku?

Dziennikarka już o 4 rano stawiła się na krakowskim lotnisku, bo jej lot był zaplanowany 2 godziny później. W artykule opublikowanym na portalu eska.pl pisze:

Mój wybór padł na kawiarnię So!Coffee, gdzie postawiłam na prostotę- kanapkę typu trójkąt oraz półlitrową butelkę wody. Za podobny zestaw w sklepie Żabka zapłacilibyśmy około 15 złotych

Ile dziennikarka wydała na te dwa produkty na krakowskim lotnisku? 

W kawiarni na lotnisku zapłaciłam aż 46,31 złotych, a dokładniej 14 złotych za wodę i 32 złote za kanapkę

Jedno jest pewne. Tanio nie jest, a podstawowe produkty kosztują kilkakrotnie razu drożej od tych w zwykłych sklepach.

Jedzenie na lotnisku, które kosztuje krocie

Na lotnisku w Balicach znajdziemy jeszcze droższe kanapki. Na niektóre trzeba wydać nawet 40 złotych. Za niewielką butelkę soku zapłacimy 30 złotych, a za popularne napoje gazowane 16 złotych. Jeśli chcemy kupić jogurt lub musli, to też czeka nas niemały wydatek. Takie produkty kosztują 22 złote.

Na sałatkę z kozim serem wydamy 39 złotych. Mały kawałek ciasta kosztuje od 20 do 28 złotych. Jedzenie na lotnisku jest drogie i nawet zwykła kanapka kosztuje tyle, co obiad w barze, oczywiście poza lotniskiem. Pisaliśmy o wysypie grzybów w polskich lasach. Podawaliśmy przepis Ewy Wachowicz na surówkę z selera i owoców. 

kanapki
Fot. Canva/johnnyscriv

Źródło: eska.pl