Zbija cholesterol i zbawiennie działa na jelita. Dodaję go zawsze do fasolki po bretońsku
Przyprawy poprawiają smak dań, ale wykazują też dobroczynne działanie dla naszego zdrowia. Dlatego tak chętnie dodaję cząber do fasolki po bretońsku. Podkręcają smak dania i dobrze wpływają na organizm.
Cząber, czyli pikantny i zdrowy
Każdy z nas ma przyprawy w swojej kuchni. Wzbogacają smak, dodają aromatu i sprawiają, że danie od razu smakują lepiej. Warto sprawdzić, czy w szafce kuchennej masz cząber . Ta przyprawa słynie z intensywnego, pikantnego smaku. Jest nieco gorzki i korzenny.
Ta przyprawa, która pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnego, pełna jest wyjątkowych wartości. Cząber bogaty jest w potas i obniża poziom złego cholesterolu. Pomoże w walce z nadciśnieniem i anemią. Wszystko dlatego, że zawiera dużo żelaza.
Cząber pełen wartości
Cząber wykazuje też silne działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. To zasługa karwakrolu i tymolu, które doskonale potrafią rozprawić się z bakteriami i grzybami . Ta pikantna przyprawa jest skarbnicą witaminy C, cynku i błonnika. Wspiera układ odpornościowy i działa zbawiennie na jelita.
Cząber dodaję do fasolki po bretońsku. Danie jest dość ciężkostrawne, a przyprawa pozwala je lepiej przyswoić. Zapobiega też wzdęciom i poprawia trawienie . Warto pamiętać, by przyprawić cząbrem ciężkostrawne i tłuste potrawy.
Do jakich dań pasuje cząber?
Warto zaopatrzyć się w cząber i mieć go w kuchni pod ręką. Do czego można użyć tej przyprawy? Cząber pasuje do dań mięsnych . Wzbogaca smak cielęciny, drobiu, jagnięciny i wieprzowiny. Tę wyrazistą przyprawę można dodać do dań warzywnych.
Dobrze pasuje do fasoli, soczewicy, kapusty i brukselki. Sprawdzi się w marynatach i daniach rybnych . Cząber świetnie współgra z tymiankiem, rozmarynem i liściem laurowym. Warto o nim pamiętać w kuchni. Pisaliśmy o tym, jak zrobić smaczną zapiekankę z makaronu. Podpowiadaliśmy, jak przy pomocy octu usunąć pewien problem w domu.
Źródło: kobieta.interia.pl