Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Znany ksiądz odwiedził kontrowersyjny lokal. "Strasznie mnie wkurza, że to się udało"
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 09.02.2024 15:42

Znany ksiądz odwiedził kontrowersyjny lokal. "Strasznie mnie wkurza, że to się udało"

ksiądz z osiedla
Instagram @oleksandraaa_ / TikTok @ksiadz_z_osiedla

Kontrowersyjna restauracja w centrum Warszawy przyjęła religijną nazwę i symbolikę. Gorliwym katolikom bardzo się to nie podoba. Ostatnio pod drzwi lokalu trafił znany ksiądz. Jego opinia nie pozostawia wątpliwości.

Ksiądz w restauracji

Salwatorianin ksiądz Rafał Główczyński znany jest w mediach społecznościowych jako Ksiądz z Osiedla. To pseudonim, który wybrał sobie, by prowadzić działalność misyjną w internecie. Często za jego pośrednictwem mówi do młodych ludzi o Bogu i rozwoju duchowym. Na youtubie obserwuje go 65 tys. osób, ale już na popularnym wśród młodych TikToku ma ponad 110 tysięcy fanów.

Tym razem ksiądz zrezygnował z typowej dla siebie formy filmiku. Mówił do kamery z niecodziennego miejsca. Udał się mianowicie do… znanej warszawskiej restauracji. Swój przekaz nagrał pod jej drzwiami, by skomentować nawet nie jedzenie, a wystrój i pomysł na reklamę.

restauracja Madonna.jpg
Instagram @madonna_warszawa
Ta sałatka to hit na ostatki. Lepsza niż gyros, jarzynowa i bankietowa razem wzięte

Restauracja Madonna skandalizuje

Madonna to jeden z najgłośniejszych ostatnio lokali w Warszawie. Miejsce oferuje włoską kuchnię w klasycznym wydaniu: neapolitańską pizzę i makarony, a także elementy międzynarodowe: hamburgery czy steki. Wystrój jest nowoczesny, ale wiąże się z nim pewien problem. Kontrowersje wzbudza nazwa lokalu, ale żeby nie było wątpliwości co do nawiązania do Matki Boskiej, neonowa figura umieszczona jest przed lokalem.

Kontrowersje zaszły tak daleko, że częstym widokiem przy placu Konstytucji, gdzie mieści się restauracja, są osoby odmawiające przebłagalne modlitwy za grzechy lokalu. Całość sprzyja jednak promocji restauracji, o której dziś naprawdę głośno. Dlatego zajrzał tu także Ksiądz z Osiedla.

Jego recenzja nie zostawiła na lokalu suchej nitki. Zauważył, że zdaniem klientów jedzenie było średnie, a restaurację kontrowersje ratują przed bankructwem. Jak zaznaczył, kelnerka przyznała też, że wystrój nie ma nikogo obrażać. O protestach katolików przyznał, że przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego.

Ksiądz z Osiedla kontra Madonna

Chodź ks. Rafał stara się burzyć ścianę między sobą a młodymi, nowoczesny i modny koncept restauracyjny nie spotkał się z tolerancją z jego strony.

Bardzo mnie boli, że ktoś wciągnął wiarę, Maryję, w promowanie swojej restauracji – powiedział.

Główczyński zauważył też, że nie ma tu mowy o przypadku, a o celowym działaniu marketingowym

Uważam, że było to zrobione z wyrachowaniem właśnie w taki sposób, żeby zrobić szum, żeby właśnie wciągnąć w to ludzi wierzących (…) i strasznie mnie wkurza i boli, że to się udało – skomentował.

Ta metoda na rybę nie ma sobie równych. Zdrowotny napar z 2 składników działa cuda.