Akcesoria kuchenne potrafią zaskoczyć
Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale MatildaTV

Gadżet do cytryny, niezwykle przydatny w kuchni

Akcesoria kuchenne znacząco ułatwiają przygotowywanie kulinarnych specjałów. Część z nich może przyprawić o zdziwienie. Gadżet na powyższym zdjęciu służy do opryskiwania smakołyków sokiem prosto z cytryny. Bez wątpienia można uznać go za użyteczny przyrząd.

Czasami akcesoria kuchenne są prawdziwą zagwozdką dla smakoszy. Dobrym przykładem jest gadżet, który pozwala na łatwe dodawanie soku z cytryny. Jego zalety z pewnością zostaną docenione przez wielu wielbicieli kulinariów.

Zaskakujące akcesoria kuchenne

Niektóre akcesoria kuchenne swoim wyglądem od razu zdradzają swoje zastosowanie. Dobrym przykładem jest, chociażby prodiż, który przez wielu smakoszy jest wspominany z nostalgią. Tym razem przyjrzymy się nietypowej wyciskarce do soku.

Nietypowe akcesoria kuchenne mogą wywołać nie lada konsternację. Jednak, kiedy już poznamy sposób ich użycia, na stałe zaczynają gościć w naszej kuchni. Wyciskarka z dozownikiem pomaga w dodawaniu soku z cytryny do różnych potraw.

Akcesoria kuchenne niekiedy wymagają objaśnienia sposobu ich działania. Na YouTube na kanale MatildaTV opublikowano nagranie, które obrazuje, w jaki prosty sposób wykorzystać niecodzienną wyciskarkę. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie użyte powyżej.

Na czym najlepiej smażyć potrawy?Na czym najlepiej smażyć potrawy?Czytaj dalej

W przypadku wyciskarki z dozownikiem wystarczy, że odetniemy końcówkę cytryny lub innego owocu. Następnie wbijemy w otwór urządzenie. Po chwili możemy opryskać sokiem dowolną potrawę. Jest to o wiele łatwiejsze rozwiązanie od tradycyjnej wyciskarki.

Akcesoria kuchenne mogą nas zaskoczyć

(Pixabay / cocoparisienne)

Akcesoria kuchenne, które ułatwiają gotowanie

Nie da się ukryć, że akcesoria kuchenne takie, jak wyciskarka ze spryskiwaczem są ciekawą alternatywą dla bardziej tradycyjnych gadżetów. W sklepach możemy natknąć się na jeszcze inne przyrządy. Niektóre z nich pozwalają na bezproblemowe odseparowanie żółtka od białka.

W przypadku gadżetu do jajek alternatywą może być plastikowa butelka. Mechanizm działania wyjaśnialiśmy już w jednym z wcześniejszych artykułów. Jednak akcesoria kuchenne mogą być o wiele bardziej zaskakujące.

Krojenie cebuli dla wielu smakoszy jest prawdziwą udręką. Okazuje się, że w sieci można nabyć nawet specjalne okulary, które uchronią nas przed potokiem łez. Rzecz jasna możemy skorzystać z różnych trików, jednak z takim przyrządem nie będą one nam już potrzebne.

Akcesoria kuchenne mogą nam pomóc w krojeniu warzyw i usprawnić proces gotowania. Warto najpierw zaznajomić się z ich działaniem. Wyciskarka z dozownikiem została przetestowana przez prowadzącą kanału MatildaTV. Poniższy film doskonale pokazuje, jak praktyczny jest ten niepozorny gadżet.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Onet; YouTube / MatildaTV

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł