Smakosze.pl
Restauracje uruchamiają specjalne strefy

prohor08, Getty Images

Amerykańska restauracja ze strefami dla zaszczepionych

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Restauracje na całym świecie mocno ucierpiały z powodu pandemii, a głodni klienci nie mogli doczekać się ich ponownego otwarcia. Aby zwiększyć komfort ludzi, jedna z restauracji w Chicago zdecydowała się wprowadzić strefy dla zaszczepionych. Aby móc w niej usiąść, należy okazać dowód zaszczepienia.

Restauracje przez dłuższy czas jawiły nam się jako nieosiągalny luksus - zakaz stołowania się na miejscu powodował, że ludzie odczuwali dużą tęsknotę za jedzeniem smacznych dań ze znajomymi poza domem. W Polsce na szczęście powoli wracamy do czasów sprzed pandemii. 

W innych częściach świata zmagania z pandemią COVID-19 przebiegają całkiem podobnie. Branża gastronomiczna w wielu krajach również poczuła negatywny wpływ zamykania restauracji. Niektórzy restauratorzy mają nowe pomysły na dogodzenie swoim gościom. 

Restauracja w Chicago otwiera strefę tylko dla zaszczepionych

Moe's Cantina w Chicago, która specjalizuje się w kuchni meksykańskiej, będzie wyposażona w strefy przeznaczone wyłącznie dla zaszczepionych na COVID-19. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki nowym wytycznym miejskim, które zostały wprowadzone w regionie. 

Władze miasta przyzwoliły przedsiębiorcom na otwarcie swoich biznesów bez żadnych obostrzeń i ograniczeń, o ile na ich terenie będzie udostępniona strefa, do której dostęp będą mieli jedynie zaszczepieni ludzie. Wytyczne dotyczą również pracowników, a więc oni także muszą być szczepieni. 

Dowód szczepienia będzie konieczny

Właściciel Moe's Cantina zaznaczył w rozmowie z portalem chicago.cbslocal.com, że przed zajęciem miejsca w strefie, będzie wymagane okazanie zaświadczenia, informującego o zaszczepieniu. Według niego możliwość dana przez miasto pozwoli właścicielom na rozwiązanie problemów finansowych. 

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyglądają ceny młodych ziemniaków, które już można kupować. W tym tekście  wyjaśniamy, dlaczego ceny w restauracjach tak szybko rosną. 

Każdy po okazaniu zaświadczenia, dostaje specjalną neonową opaskę w kolorze różu, która jest wejściówką do strefy dla zaszczepionych. Co ciekawe, wiele mniejszych lokali wyraziło chęć przyjmowania jedynie zaszczepionych klientów, na co władze miasta patrzą przychylnym okiem. 

Źródło: simonapilolla, Getty Images Pro

Jakie korzyści będą mieć zaszczepieni?

W strefach nie obowiązują żadne ograniczenia związane z pandemią, a więc klienci nie będą musieli zachowywać odstępów, nosić masek czy przyłbic i zachowywać reżimu sanitarnego, znanego z dotychczasowych wyjść na miasto do baru czy pubu. 

Z decyzji miasta można wywnioskować, że Chicago poważnie podchodzi do luzowania obostrzeń, a przyzwolenie na wydzielanie stref może oznaczać, że już niedługo mieszkańcy tego miasta będą mogli wrócić do zasad, znanych przed pandemią.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: chicago.cbslocal.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Restauracje

Ile kosztują posiłki w restauracjach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >

Restauracje

Jakie są ceny w restauracji Lewandowskiego?

Czytaj więcej >
kelnerka z talerzami

Restauracje

Okropne zachowanie gości w restauracjach

Czytaj więcej >
Gotowanie zakończyło się tragedią

Restauracje

Wypadek podczas gotowania w Zakopanem

Czytaj więcej >
Magda Gessler z pewnością się tego nie spodziewała

Restauracje

Dziennikarze odwiedzili restaurację po Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowita cena obiadu dla pięciu osób

Czytaj więcej >