Aromatyczna pasta z pieczonego czosnku. Idealna do pieczywa i potraw
Czosnek jest popularnym warzywem o charakterystycznym, ostrym smaku. Czy wiesz jednak, że wystarczy upiec go w piekarniku, aby stał się łagodny? Słodkawy smak pieczonego warzywa idealnie sprawdzi się jako podstawa aromatycznej pasty czosnkowej. W tej formie czosnek nie pozostawia także przykrego zapachu.
Czosnek jest popularnym składnikiem w naszych kuchniach. Najczęściej dodajemy go w postaci surowej, ewentualnie podsmażamy. Jeśli nie znasz jeszcze jego obłędnego smaku po upieczeniu, koniecznie wypróbuj nasz przepis na pastę czosnkową. Osób, które miały okazję go skosztować, nie trzeba dwa razy namawiać.
Przepis na obłędną pastę czosnkową
Składniki:
-
5 dużych główek czosnku
-
oliwa
-
sól i pieprz do smaku
-
odrobina soku z cytryny
-
1 łyżeczka wędzonej papryki
Aromatyczna pasta czosnkowa krok po kroku
Piekarnik nagrzej do temperatury 210 st. C . Z główek czosnku odetnij czapeczki , a pozostałą część warzyw posmaruj oliwą . Czosnek włóż do naczynia żaroodpornego i piecz ok. pół godziny .
Po upływie tego czasu odstaw czosnek do przestudzenia . Następnie ostrożnie wyciśnij jego miąższ z łupinek . Przełóż go do miski i rozgnieć widelcem. Na koniec utrzyj pastę czosnkową z solą, pieprzem, wędzoną papryką i sokiem z cytryny .
Przyprawioną pastę czosnkową przełóż do małego słoiczka . Aromatyczny specjał możesz przechowywać w lodówce ok. 7 dni . Pasty czosnkowej używaj do kanapek, jako składnik dipów lub w formie przyprawy do zup czy sosów. Niezwykłym patentem na czosnek podzieliła się Ewa Wachowicz . Z tego artykułu dowiedz się, po czym rozpoznać czosnek najwyższej jakości .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Złocisty bigos na jesienne słoty. 1 łyżeczka cudownej przyprawy robi swoje
-
Jesienna surówka z czerwonej kapusty. Smaczniejsza i zdrowsza niż Colesław
-
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama