Bajeczny przepis na ogórki „krokodylki”
Ogórki można przygotować na wiele sposobów. Ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju przetwory na ich bazie. Dziś sięgniemy po przepis na ogórki krokodylki. Sekret tkwi w zalewie z czosnku i chili.
Smakowite ogórki wiele razy przyprawiały nas o autentyczny zachwyt. Nietrudno natknąć się na wielbicieli różnych frykasów z tych zielonych warzyw. Tym razem wypróbujemy recepturę na ogórki w niecodziennej odsłonie.
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:
Ogórki krokodylki z czosnkiem i chili
Nie da się ukryć, że ogórki zajmują szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. W jednym z wcześniejszych artykułów dzieliliśmy się sposobem na idealne małosolne specjały. Jednak ogórki możemy przygotować w bardziej nietypowy sposób.
Ogórki krokodylki są znakomitym dodatkiem do rozmaitych dań. Można je również traktować jako niezależną przekąskę. Za sprawą czosnku i chili zyskają one niepowtarzalny smak, który skłoni nawet najbardziej wybredne osoby, do sięgnięcia po kolejny kąsek. Jakie składniki będą nam potrzebne?
3 kg ogórków
45 g soli
2 główki czosnku
90 ml oleju
200 g cukru
500 ml octu
15 g chili
Prosty przepis na wyśmienite ogórki
Krokodylki przygotujemy bez najmniejszych problemów. Nawet smakosze bez większego kulinarnego doświadczenia dadzą sobie radę. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.
Na początku ogórki starannie myjemy i kroimy wzdłuż na cztery części. Pokrojone warzywa dzielimy na trzy partie. Pierwszą z nich umieszczamy w garnku i zasypujemy łyżką soli. Przykrywamy je kolejną warstwą ogórków, które także doprawiamy solą. Całość przykrywamy ostatnią partią pokrojonych warzyw.
Tak przygotowane ogórki zostawiamy na 6 godzin. W tym czasie powinny puścić soki, które należy odcedzić. Ogórki wzbogacamy o posiekany czosnek i chili. Całość dokładnie mieszamy. Teraz przyszła pora na przygotowanie zalewy.
W osobnym garnku mieszamy ze sobą ocet, olej i cukier. Wszystko podgrzewamy tak, aby zawrzało. Zalewę pozostawiamy do wystygnięcia. Gdy już to nastąpi, wówczas zalewamy nią nasze ogórki. Warzywa powinny w niej spędzić całą noc.
Następnego dnia ogórki przekładamy do czystych słoików. Im ciaśniej to zrobimy, tym lepiej. Do warzyw dodajemy zalewę. Frykasy pasteryzujemy przez 7 minut. Przechowujemy je w ciemnym miejscu. Podobna receptura znajduje się na nagraniu zamieszczonym na YouTube na kanale Prosty przepis na. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Godny uwagi jest także przepis na klasyczne ogórki konserwowe.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Prześlij Przepis