Smakosze.pl
Niecodzienny sposób na otwieranie puszek

Canva / claudiodivizia

Błyskawiczny sposób otwierania puszek hitem Tik Toka

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Smakosze regularnie sięgają po puszki z różnymi smakołykami. Przeważnie nie zastanawiamy się nad sposobem ich otwierania i po prostu to robimy, tak jak podpowiada nam intuicja. Jedna z użytkowniczek Tik Toka podzieliła się swoją metodą. Nagranie momentalnie stało się hitem Internetu.

Zazwyczaj puszki z zawleczką nie sprawiają nam większych problemów. Niestety, czasami podczas ich otwierania możemy rozlać część ich zawartości. Prosta sztuczka pozwoli na uniknięcie takiego scenariusza.

Puszka momentalnie stanie przed nami otworem

Nie da się ukryć, że jedzenie w puszkach cieszy się sporą popularnością. Większość tego typu produktów ma długą datę przydatności do spożycia i nie musi być przechowywana w lodówce. Bez wątpienia są to spore atuty.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy domowy przepis na konserwę tyrolską. Tym razem nasza uwaga skupi się na samych puszkach. Mało kto spodziewałby się, że ich otwieranie może być tak proste. Niecodzienną sztuczką podzieliła się użytkowniczka Tik Toka o pseudonimie ayaajouni.

28-latka z Dubaju opublikowała na swoim Tik Toku nagranie, na którym zaprezentowała niekonwencjonalny sposób na otwieranie puszek z zawleczką. Film szybko podbił serca internautów. Obejrzano go ponad 5 milionów razy.

image (2)

Jak ekspresowo rozmrozić rybę?

CZYTAJ DALEJ

Większość smakoszy otwiera puszki, podnosząc zawleczkę, którą  później ciągną do góry. Użytkowniczka Tik Toka robi to w nieco inny sposób. Najpierw podnosi zawleczkę, by ta przebiła denko. Następnie ją odwraca o 180 stopni i dopiero wtedy ciągnie ją w górę.

Nowa metoda otwierania puszek

Nowa metoda otwierania puszek

Nowa metoda otwierania puszek wzbudziła mieszane uczucia

Przeważająca większość komentujących przyznała, że sztuczka wykorzystana przez 28-letnią Tik Tokerkę jest godna uwagi. Wiele użytkowników stwierdziła, że zacznie ją wykorzystywać w codziennym życiu. Nie obyło się jednak bez słów krytyki.

Trik nie przypadł wszystkim do gustu. Nie trzeba było długo czekać, aż pod filmem zagościły komentarze, w których internauci wyrażali opinię, że tego typu otwieranie puszki może zaowocować zerwaniem zawleczki.

Puszka przestanie być przeszkodą

Puszka przestanie być przeszkodą

Niektórzy z użytkowników portalu Tik Tok nadmienili, że sztuczka zaprezentowana przez 28-latkę, jest zwyczajnym utrudnieniem prostej czynności. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu osobom nowa metoda przypadła do gustu.

Część internautów przyznała, że od zawsze otwierają puszki w ten sposób. Można uznać to za potwierdzenie skuteczności metody, którą podzieliła się Tik Tokerka. Nie pozostaje nam nic innego, jak przekonać się o tym samodzielnie. Warto również wypróbować trik na szybkie obieranie czosnku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy.

Źródło: O2; Tik Tok / @ayaajouni

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >
zbieranie grzybów

Porady

Jakich zasad przestrzegać podczas grzybobrania?

Czytaj więcej >
kawa z przyprawami

Porady

Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę?

Czytaj więcej >
Otwieranie słoika

Porady

Jak z łatwością otworzyć słoik?

Czytaj więcej >
Przecedzanie rosołu

Porady

Czy trzeba przecedzać rosół po ugotowaniu?

Czytaj więcej >
mirabelki

Porady

Co można zrobić z dojrzałych mirabelek?

Czytaj więcej >