Smakosze.pl

Wiceminister o bonie gastronomicznym

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Wiceminister Pracy, Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk wypowiedziała się na temat możliwości wprowadzenia bonu gastronomicznego. Na razie nie są znane jego szczegóły, ale jest szansa, że decyzja o jego wprowadzeniu zapadnie w ciągu najbliższych ki

Obecna sytuacja gastronomii jest bardzo trudna. Wiele restauracji ciężko wiąże koniec z końcem, niedawno podawaliśmy informację o zamknięciu jednej z najsłynniejszych knajp w Polsce. Nic dziwnego, że rząd szuka rozwiązań, które miałyby pomóc tej branży. Jednym z nich jest bon gastronomiczny.

Znaczące słowa wiceminister

Wiceminister Pracy Rozwoju i Technologi Olga Semeniuk gościła w audycji portalu Money.pl. Kobieta odniosła się w niej do kwestii bonu gastronomicznego. Odpowiedź może satysfakcjonować branżę.

"Mam nadzieję, że na przestrzeni najbliższych kilkunastu dni taka decyzja oczywiście zapadnie, być może szybciej". Semeniuk zastrzegła jednak, że w tym momencie trwają rozmowy na temat tego rozwiązania i nie chce jeszcze zdradzać żadnych jego szczegółów.

undefined

Wiceminister zdradziła jednak, że model bonu gastronomicznego może być podobny do wprowadzonego w zeszłym roku bonu turystycznego

"Warianty są różne, natomiast rozmawiamy oczywiście o wariancie związanym z przekazaniem tego bonu bezpośrednio pracodawcy" - powiedziała Semeniuk w audycji money.pl. Zdaniem wiceminister, tego typu forma wsparcia przyda się zarówno mniejszym, jak i większym przedsiębiorstwom, które zatrudniają dużą liczbę osób.

Jakie są możliwe warianty bonu gastronomicznego?

Bon gastronomiczny miałby wspierać polską branżę gastronomiczną, która znajduje się obecnie w trudnej sytuacji. Przedłużający się lockdown nie wpływa pozytywnie na rentowność wielu lokali. 

Jak czytamy na stronie kadry.infor.pl, jednym z prawdopodobnych wariantów jest przyznanie go pracownikom na napoje i posiłki. Nie jest to jednak oficjalna informacja, na szczegóły musimy zaczekać.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: money/wp/infor.kadry/bankier

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Kiedy branża gastronomiczna zostanie otwarta?

Restauracje

Kiedy nastąpi otwarcie gastronomii?

Czytaj więcej >
Restauracje nadal zamknięte

Restauracje

Kiedy otworzą ogródki i restauracje?

Czytaj więcej >
Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

Restauracje

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
KFC miało lukę w aplikacji

Restauracje

Chiny: kara więzienia za wykorzystanie błędu aplikacji KFC

Czytaj więcej >
Kurczak

Restauracje

Zaskakując znalezisko w kurczaku

Czytaj więcej >