Restauracja Pekin zostanie zamknięta
Pixabay / Free-Photos

Słynna restauracja kończy działalność

Niejedna restauracja boryka się aktualnie ze sporymi problemami. Brak możliwości przyjmowania gości w znacznym stopniu odbija się na przychodach. Okazuje się, że nawet kultowe lokale nie są w stanie wytrzymać tego kryzysu. Najstarsza chińska restauracja zostanie zamknięta.

Restauracja Pekin została założona na początku lat dziewięćdziesiątych. Była wówczas pierwszym lokalem gastronomicznym tego typu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie uda jej się dobić do trzydziestych urodzin.

Uwielbiana restauracja w opałach

Mało kto spodziewałby się, że restauracja o takim statusie może znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Wszystko przez ogromny spadek przychodów, spowodowany obostrzeniami. Restauracja Pekin w trakcie zagrożenia epidemiologicznego ma dochód mniejszy o 90%.

Warszawska restauracja nie bez powodu zyskała status kultowego miejsca. Oprócz tego, że była pierwszym tego typu lokalem w Polsce, charakteryzowała się znakomitą kuchnią i interesującym wnętrzem. Niefortunnie, z miesiąca na miesiąc sytuacja lokalu była coraz gorsza. Największym mankamentem okazał się czynsz.

Restauracja Pekin co miesiąc musiała płacić czynsz i rachunki w kwocie około 40 tysięcy złotych. Lokal otrzymał wsparcie finansowe, jednak został on przeznaczony na pracowników, którzy i tak musieli później zostać zwolnieni. Aktualnie zadłużenie restauracji sięga blisko 350 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że właściciel lokalu zainwestował w niego nawet kilka milionów złotych i ogrom serca.

Sposób na przedłużenie świeżości ciasta drożdżowegoSposób na przedłużenie świeżości ciasta drożdżowegoCzytaj dalej

Podłączyliśmy tu na przykład gaz, którego wcześniej nie było. Wymieniliśmy okna, drzwi, zaadoptowaliśmy piwnicę na salę restauracyjną. Wszystkie materiały do wykończenia i wyposażenia ściągałem z Chin. Od dekoracji po znajdujące się tu dzieła sztuki, a nawet zastawę. W restauracji pojawiły się nawet oryginalne tradycyjne cegły, kinkiety, dachy ceramiczne, meble i porcelana. Same dekoracje kosztowały ponad 300 tysięcy dolarów — powiedział Jingsheng He, przytaczany przez portal Business Insider.

Właściciel restauracji przyznaje, że założył to miejsce z pasji. Jednak ciężka sytuacja finansowa zmusza go do zakończenia działalności swojego kulinarnego dziecka. Na Fecebooku lokalu opublikowano przejmujący wpis.

Restauracja Pekin

(Facebook / @restauracjapekin)

Restauracja Pekin wkrótce zostanie zamknięta

Najprawdopodobniej będziemy czynni do połowy marca. Jeśli ktoś jest chętny zakupem naszej porcelany, antyków, ubrań, urządzeń, generalnie WSZYSTKIEGO to zapraszam to kontaktu na priv. Prześlę katalog dostępnych produktów — można wyczytać we wpisie zamieszczonym na Facebooku restauracji Pekin.

Restauracja Pekin niebawem nie będzie już funkcjonowała. Jej właściciel nawet nie zamierza otwierać nowego lokalu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma na to pieniędzy. Bez wątpienia takie wieści są wyjątkowo przejmujące. Jednak nawet restauracja Gordona Ramseya mierzy się z problemami.

Nie pozostaje nam nic innego jak wspierać nasze ulubione lokale gastronomiczne. Każda restauracja z pewnością doceni nasze regularne zamówienia. Warto to robić, ponieważ sytuacja jest niezwykle ciężka, a kiedy pandemia dobiegnie końca, możemy zwyczajnie nie mieć gdzie pójść na ulubione danie. Niektórzy wspierają przybytki w nietypowy sposób.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider; Facebook / @restauracjapekin

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł