Smakosze.pl
Restauracja Pekin zostanie zamknięta

Pixabay / Free-Photos

Słynna restauracja kończy działalność

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Niejedna restauracja boryka się aktualnie ze sporymi problemami. Brak możliwości przyjmowania gości w znacznym stopniu odbija się na przychodach. Okazuje się, że nawet kultowe lokale nie są w stanie wytrzymać tego kryzysu. Najstarsza chińska restauracja z

Restauracja Pekin została założona na początku lat dziewięćdziesiątych. Była wówczas pierwszym lokalem gastronomicznym tego typu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie uda jej się dobić do trzydziestych urodzin. 

Uwielbiana restauracja w opałach

Mało kto spodziewałby się, że restauracja o takim statusie może znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Wszystko przez ogromny spadek przychodów, spowodowany obostrzeniami. Restauracja Pekin w trakcie zagrożenia epidemiologicznego ma dochód mniejszy o 90%

Warszawska restauracja nie bez powodu zyskała status kultowego miejsca. Oprócz tego, że była pierwszym tego typu lokalem w Polsce, charakteryzowała się znakomitą kuchnią i interesującym wnętrzem. Niefortunnie, z miesiąca na miesiąc sytuacja lokalu była coraz gorsza. Największym mankamentem okazał się czynsz.

Restauracja Pekin co miesiąc musiała płacić czynsz i rachunki w kwocie około 40 tysięcy złotych. Lokal otrzymał wsparcie finansowe, jednak został on przeznaczony na pracowników, którzy i tak musieli później zostać zwolnieni. Aktualnie zadłużenie restauracji sięga blisko 350 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że właściciel lokalu zainwestował w niego nawet kilka milionów złotych i ogrom serca.

Podłączyliśmy tu na przykład gaz, którego wcześniej nie było. Wymieniliśmy okna, drzwi, zaadoptowaliśmy piwnicę na salę restauracyjną. Wszystkie materiały do wykończenia i wyposażenia ściągałem z Chin. Od dekoracji po znajdujące się tu dzieła sztuki, a nawet zastawę. W restauracji pojawiły się nawet oryginalne tradycyjne cegły, kinkiety, dachy ceramiczne, meble i porcelana. Same dekoracje kosztowały ponad 300 tysięcy dolarów — powiedział Jingsheng He, przytaczany przez portal Business Insider.

Właściciel restauracji przyznaje, że założył to miejsce z pasji. Jednak ciężka sytuacja finansowa zmusza go do zakończenia działalności swojego kulinarnego dziecka. Na Fecebooku lokalu opublikowano przejmujący wpis.

(Facebook / @restauracjapekin)

Restauracja Pekin wkrótce zostanie zamknięta

Najprawdopodobniej będziemy czynni do połowy marca. Jeśli ktoś jest chętny zakupem naszej porcelany, antyków, ubrań, urządzeń, generalnie WSZYSTKIEGO to zapraszam to kontaktu na priv. Prześlę katalog dostępnych produktów — można wyczytać we wpisie zamieszczonym na Facebooku restauracji Pekin.

Restauracja Pekin niebawem nie będzie już funkcjonowała. Jej właściciel nawet nie zamierza otwierać nowego lokalu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma na to pieniędzy. Bez wątpienia takie wieści są wyjątkowo przejmujące. Jednak nawet restauracja Gordona Ramseya mierzy się z problemami.

Nie pozostaje nam nic innego jak wspierać nasze ulubione lokale gastronomiczne. Każda restauracja z pewnością doceni nasze regularne zamówienia. Warto to robić, ponieważ sytuacja jest niezwykle ciężka, a kiedy pandemia dobiegnie końca, możemy zwyczajnie nie mieć gdzie pójść na ulubione danie. Niektórzy wspierają przybytki w nietypowy sposób

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider; Facebook / @restauracjapekin

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Ceny w restauracjach są bardzo wysokie

Restauracje

Bardzo wysokie ceny w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
KFC miało lukę w aplikacji

Restauracje

Chiny: kara więzienia za wykorzystanie błędu aplikacji KFC

Czytaj więcej >
Kurczak

Restauracje

Zaskakując znalezisko w kurczaku

Czytaj więcej >
Restauracje zostały częściowo otwarte

Restauracje

Otwarcie ogródków gastronomicznych

Czytaj więcej >
Otwarcie restauracji już jutro

Restauracje

Wielkie przygotowania do otwarcia restauracji

Czytaj więcej >