Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka przeczytała skład herbaty i się wściekła. Od razu zaapelowała do wszystkich
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 08.03.2023 13:10

Bosacka przeczytała skład herbaty i się wściekła. Od razu zaapelowała do wszystkich

Bosacka wzięła pod lupę popularną herbatę
screen z filmu pochodzi z kanału EkoBosacka na YouTube

Katarzyna Bosacka po raz kolejny pokazała, jak oszukują nas producenci żywności. Ostatnio wzięła pod lupę popularną herbatę wiśniową, jednak nie znalazła tam grama owoców. Zamiast nich na etykiecie widnieje informacja o aromacie i granulacie wiśniowym w ilości 1%.

Katarzyna Bosacka czyta etykiety produktów spożywczych

Katarzyna Bosacka jest ambasadorką zdrowego stylu życia i świadomych zakupów. Jej kanał na Youtube, EkoBosacka oraz profil na Instagramie, katarzynabosacka poświęcone są w dużej mierze sprawdzaniem etykiet produktów spożywczych, które znajdują się w każdym sklepie.

Bosacka dokładnie czyta etykiety i wyjaśnia skład. Okazuje się, że wiele teoretycznie zdrowych produktów, może nam zaszkodzić. Niedawno wzięła pod lupę kawy i herbaty. Sprawdziła skład herbaty wiśniowej z firmy Tekane. Okazało się, że nie ma tam wiśni.

W składzie herbaty znalazły się zupełnie inne owoce i granulat. Bosacka poczuła się oszukana i od razu zaapelowała do wszystkich. Pod jej filmem opubliowanym na YouTube pojawiło się wiele komentarzy. Materiał i zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z kanału EkoBosacka na YouTube.

Ruszyło w całej Polsce. Biedronka sprzedaje wędliny, olej i cukier za ułamek ceny

Herbata „Słodka wiśnia” bez grama wiśni

Bosacka sprawdziła skład herbaty z Teekanne „Słodka wiśnia”. Na opakowaniu widnieją owoce w dużym koszyku, co sugeruje, że w herbacie faktycznie znajdziemy sporo wiśni i że herbata jest naturalna, jakby prosto z ogrodu. 

Nic bardziej mylnego. W składzie Bosacka znalazła jabłko, hibiskus, owoc dzikiej róży, a nawet liści słodkich jeżyn. Wiśni natomiast nie ma wcale. Zamiast nich w herbacie znajduje się aromat i granulat wiśniowy 1%. 

Film Bosackiej wywołał burzę w komentarzach Internauci są w szoku

Pod filmem dotyczącym herbaty na kanale EkoBosacka na YouTube pojawiła się lawina komentarzy. Internauci są wściekli, ponieważ czują się oszukani i dziękują dziennikarce za publikowanie treści o takiej tematyce.

- Jestem ciekawa, czy ci którzy wydają pozwolenie na produkcję takiego badziewia, jedzą i piją to? Pozdrawiam - napisała jedna z internautek. - Dziękuję za prawdę - dodała kolejna.

Katarzyna Bosacka ostrzega przed downsizingiem. Każdy powinien o tym wiedzieć. Dziennikarka sprawdziła także etykietę syropu malinowego, który dodajemy do herbaty. Skład przeraża.