Smakosze.pl

screen z filmu z profilu Katarzyna Bosacka „Wiem co Jem" w portalu Facebook

Bosacka wzięła 2 grejpfruty i przekroiła na pół. Dała wszystkim cenną radę

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Jeśli choć raz wahaliście się z wyborem grejpfruta, poniższe wskazówki będą dla was jak znalazł. Katarzyna Bosacka rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące owoców. Starannie wytłumaczyła, czemu korzystniej jest kupować te z czerwonym miąższem.

Rodzaje grejpfrutów różnią się między sobą

W sklepach zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje grejpfrutów. Jasne, zwane także białymi, i czerwone o zdecydowanie intensywniejszej bardzie. Które powinny prędzej trafić do naszego koszyka? Katarzyna Bosacka uzmysławia jak ważna jest nasza decyzja.

Kopytka

Dlaczego ciasto na kopytka się klei? Powodem jest zwykle ten błąd

CZYTAJ DALEJ

Jakie grejpfruty wybierać w sklepie według Katarzyny Bosackiej?

Katarzyna Bosacka zasiadła przy kuchennym blacie. Przed sobą miała 2 różne grejpfruty. Jeden odznaczał się jasną skórką, drugi zaś intensywniejszą- niemal pomarańczową. Czy są między nimi jakieś istotne różnice?

Bosacka oba owoce przekroiła na pół. Wewnątrz rozbieżność w bardzie była jeszcze bardziej widoczna. Pierwszy z grejpfrutów miał jasnożółty środek. Drugi cieszył oko intensywną czerwienią.

Ekspertka zdradziła, który jest lepszą opcją. Zdecydowanie wskazała na lepiej wybarwiony owoc. Nie wspomniała jednak ani słowem o walorach smakowych. Jej uzasadnienie niejedną osobę może zaskoczyć.

 

Dlaczego Katarzyna Bosacka woli czerwone grejpfruty od tych białych?

Grejpfruty czerwone zawierają dużo więcej barwnika niż ich jasny odpowiednik. Nie ma to jednak wpływu jedynie na aspekt wizualny. Wszystkie lepiej wybarwione owoce i warzywa są dużo bardziej dla nas korzystne. Zawierają w sobie bowiem więcej pożytecznych składników.

Bosacka wyjaśniła, że w czerwonym kolorze kryją się wszelkie wartości odżywcze. Barwa świadczy też o wyższej zawartości antyoksydantów. Te z kolei pomagają zwalczać wolne rodniki, które niszczą komórki naszego organizmu i przyspieszają procesy starzenia się

Bosacka przypomina, jak ważne są antyoksydanty zawarte między innymi w grejpfrucie. Pomagają chronić nas przed cukrzycą, miażdżycą, a nawet rakiem. Skoro więcej ich znajdziemy w owocach czerwonych, właśnie te powinniśmy za każdym razem wybierać. Są zdecydowanie bardziej zdrowe, niż grejpfruty białe. Jedzenie czerwonego grejpfruta przed snem ma zadziwiające właściwości . Wiemy po czym poznać słodkie i soczyste owoce cytrusowe .

Źródło: Facebook Katarzyna Bosacka „Wiem co jem"

Placki ziemniaczane

Wlej 1 łyżeczkę do ciasta na placki ziemniaczane. Nie będą chłonąć tłuszczu

CZYTAJ DALEJ
Sos tatarski Ewy Wachowicz

Wachowicz zdradziła przepis na sos, który w jej cateringu kosztuje 17 zł. Po co przepłacać?

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Produkty

Wykryto niebezpieczną partię nabiału. Pod żadnym pozorem jej nie jedz
Czytaj więcej >

Produkty

Co się dzieje z cenami ogórków? Tego zupełnie nikt się nie spodziewał
Czytaj więcej >

Produkty

Smakuje jak łosoś, a jest tańszy i zdrowy. Możesz spokojnie podać rodzinie
Czytaj więcej >

Produkty

Sprawdź, czy masz w domu. Jest szkodliwa. Właśnie wycofują ją ze sprzedaży
Czytaj więcej >

Produkty

„Mam ochotę przeprosić klientów”. Pani z warzywniaka powiedziała całą prawdę
Czytaj więcej >

Produkty

Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach. Uwielbiane produkty za ułamek ceny
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]