Co oznacza biała piana na miodzie? Wiemy czy jest się czego obawiać
W sklepach znajdziemy wiele rodzajów miodu: od jasnych, po ciemne, gryczane, płynne, stałe. Miód możemy przechowywać przez wiele miesięcy w spiżarni lub szafce kuchennej. Czasem na miodzie pojawia się biała piana. Nie mamy się jednak czego obawiać- oznacza miód najwyższej jakości.
Miód to doskonały dodatek do wielu dań, deserów i herbat zimowych. Przygotujemy z niego pyszne marynaty i glazurę do mięsa, sosy sałatkowe, posłodzimy herbatę, kawę, a także upieczemy pyszne ciasta- tu poznasz przepis na miodownik kajmakowo- orzechowy, rozpływa się w ustach.
Miód to nie tylko pyszny i słodki dodatek do dań i napojów- to również prawdziwa bomba witaminowa, dlatego też powinniśmy wprowadzić go do naszej diety. Miód działa jak naturalny antybiotyk- skutecznie walczy z przeziębieniem, grypą i chorobami bakteryjnymi.
Zawarte w miodzie substancje regulują również pracę serca, obniżają ciśnienie krwi, działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.
Dowiedz się również, co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych. Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, są najcenniejsze.
Czy biała piana na miodzie jest szkodliwa?
Piana, która pojawia się na miodzie to nic innego, jak pęcherzyki powietrza, które przedostają się na wierzch słoika i nie są groźne dla naszego zdrowia. Pojawienie się białej piany oznacza również, że miód jest najwyższej jakości, nie jest bowiem poddawany obróbce termicznej.
Obróbka termiczna faktycznie usuwa pęcherzyki powietrza, jednak sprawia również, że miód traci cenne wartości odżywcze. Miód z białą pianą jest więc oznaką najlepszego produktu. Niestety niemal wszystkie produkty, które możemy kupić w sklepach, są podgrzewane, przez co z miodu zostaje nam wyłącznie smak.
Źródło zdjęcia: canva/ witoldkr1
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Banalny sposób na domową galaretkę z owocami. Lepsza i tańsza niż ze sklepu
Chrupiące i złociste paluchy ziemniaczane z pieczarkami. Panierowany przysmak
Dlaczego mielone wychodzą twarde i suche? Wiemy co zrobić, aby uniknąć wpadki
Źródło: kuchnia.wp.pl