Smakosze.pl
Czekolada może Cię zaskoczyć

Pixabay / jackmac34

Trik z czekoladą stał się hitem sieci. Wystarczy, że zrobisz 1 rzecz, a zyskasz dodatkowy kawałek

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Czekolada wiele razy przyprawiała nas o szybsze bicie serca. Przeważnie raczymy się jej kawałkami odłamanymi od większej tabliczki. Okazuje się, że po jej połamaniu i ponownym złożeniu może nam pozostać jeden nadprogramowy kawałek.

Przepyszna czekolada uchodzi za jeden z najbardziej klasycznych łakoci. Nietrudno znaleźć smakoszy, którzy z miłą chęcią spałaszowaliby tego typu słodką przekąskę. Wielu z nich chciałoby, aby samoistnie się mnożyła. Istnieje sposób, który częściowo na to pozwala.

Zagadkowa czekolada podbija sieć

Czekolada posiada kilka odmian, które znacząco się od siebie różnią. Ostatnio wspominaliśmy o białej. Jednak obok niej należy wyszczególnić gorzką, deserową, mleczną oraz wynalezioną w 2017 roku różową. Niezależnie od tego, która czekolada zagości w naszej kuchni, przeważnie jest ona w formie tabliczki. 

Mało kto spodziewałby się, że czekolada może się powielić. W internecie pojawił się trik, który pozwala nam to osiągnąć. Co prawda nie będzie jej dosłownie więcej, jednak złudzenie, do którego dochodzi, robi spore wrażenie i warto przetestować je na własnej czekoladzie.

Przepyszna czekolada ma wiele zastosowań kulinarnych. Nie tak dawno przedstawialiśmy przepis na wyśmienite ciasto. Dziś skoncentrujemy się na zagwozdce, za której sprawą po połamaniu tabliczki i złożeniu jej z powrotem pozostaje nam dodatkowy kawałek czekolady.

Załóżmy, że nasza czekolada składa się z sześciu cząstek z jednego boku i czterech z drugiego. Najpierw musimy ją przekroić po przekątnej. Dotyczy to węższej strony czekolady. Jak odpowiednio ją podzielić, aby zyskać dodatkowy kawałek?

Czekolada potrafi przyprawić o sporą konsternację

Z lewej strony nacięcie powinno rozpoczynać się od górnej części drugiego kawałka, licząc od dołu. Jego koniec należy zakończyć na trzecim kawałku po przeciwległej stronie. Z górnej części czekolady odłamujemy rząd znajdujący się po lewej stronie.

Następnie oddzielamy górny kawałek czekolady z odłamanego rzędu. Teraz wystarczy zamienić go miejscem z pozostałą częścią odciętej tabliczki. W ten sposób uzyskujemy dodatkowy kawałek czekolady, który nie pasuje już do reszty. 

Taki trik z pewnością rozbawi znajomych i bliskich, którzy lubią raczyć się łakociami. Dzięki tej zagadce możemy pomóc im rozruszać szare komórki, które od czasu do czasu potrzebują tego typu aktywności.

W sieci można znaleźć całą masę instrukcji, które pozwalają na zrealizowanie tego triku. Jedna z nich została opublikowana na YouTube na kanale Mariano Tomatis. Stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane poniżej. Mało kto pomyślałby, że czekolada może skrywać takie tajemnice. 

YouTube / Mariano Tomatis

Podobne artykuły

Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >