Używasz wody z kranu robiąc ogórki kiszone? Łatwo o spory błąd
Ogórki kiszone to jeden z hitowych przetworów, które goszczą na naszych stołach. Chociaż z pozoru ich przygotowanie nie należy do zbyt skomplikowanych czynności, to czasem zwykły błąd może sprawić, że przygotowany przez nas smakołyk będzie się nadawał jedynie do wyrzucenia.
Ogórki kiszone na pierwszy rzut oka nie wydają się zbyt skomplikowaną w przygotowaniu potrawą. Przy ich domowej "produkcji" warto zwrócić uwagę na kilka z pozoru drobnych szczegółów.
Okazuje się, że nawet wybór odpowiedniej wody do kiszenia ogórków może wręcz mieć niebagatelne znaczenie. Dlaczego?
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Jakiej wody użyć do kiszenia ogórków?
Zdaniem ekspertów do kiszeni ogórków najlepsza jest woda źródlana. Jeśli używamy zwykłej "kranówki", powinniśmy ją odstawić na 24 godziny, aby pozbyć się chloru.
Woda ze studni wprawdzie nie zawiera chloru, ale może mieć w sobie różne osady, dlatego powinniśmy ją odstawić, aby wszystkie zanieczyszczenia opadły na dno. Eksperci radzą, aby dla pewności wodę studzienną zagotować w tradycyjnym czajniku, gotować przez około 3 minuty i ostawić do wystudzenia.
Dlaczego ogórki kiszone wychodzą puste w środku?
Jeśli nie chcemy, żeby ogórki kiszone były puste w środku, musimy zapewnić odpowiedni rodzaj tych warzyw. Raczej nie powinny pochodzić one z marketów ani z niesprawdzonych źródeł.
Najlepiej wybierajmy ekologiczne ogórki od sprawdzonych dostawców. Nie powinny mieć one dużych komór nasiennych. Szczególnie rekomendowane są tzw. ogórki śremskie ze względu na ich odpowiedni kolor i smak.
Polecamy również przepis na przepis na wyjątkowe ogórki małosolne.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: smaker/ kuchnia wp