Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Czy kwiaty magnolii są jadalne? Mało kto zna odpowiedź
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 13.04.2024 22:50

Czy kwiaty magnolii są jadalne? Mało kto zna odpowiedź

kwiaty na drzewach magnolii
Fot. Canva/JillWellington

Masz magnolię w swoim ogrodzie? Koniecznie dowiedz się, czy jej kwiaty są jadalne. Poznaj także ich zalety oraz zobacz, co możesz zrobić z nich w swojej kuchni. Będziesz zaskoczona i być może poprawisz swoją witalność. 

Kwiaty magnolii to nie tylko ozdoba

Kwiaty magnolii nie tylko pięknie wyglądają, zdobiąc parki i ogrody, mają też inne zalety. Szczególnie dla naszego organizmu. Odpowiedni gatunek tej rośliny ma także właściwości lecznicze. 

W dalszej części dowiesz się, czy kwiaty tej rośliny są jadalne oraz poznasz ich właściwości. Sposoby na wykorzystanie tych kwiatów na pewno cię zaskoczą, a w dodatku sprawią, że kwiaty tego krzewu nie będą dla ciebie tylko ozdobą. 

kwiat magnolii.jpg
Fot. Canva/kalasoft
Mieszam banana z zieloną soczewicą. Nie do wiary, co wychodzi z takiego połączenia

Czy te kwiaty są jadalne?

Mało kto zna odpowiedź na pytanie, czy kwiaty magnolii są jadalne, a odpowiedź jest bardzo prosta. Tak, ale tylko z odpowiedniego gatunku tego krzewu. Zapamiętaj zatem, że kwiaty z tego krzewu są zdatne do spożycia pod warunkiem, że rosły na magnolii lekarskiej. Tylko wtedy mają niepowtarzalne właściwości lecznice.

Kwiaty z magnolii lekarskiej są bogate w olejek eteryczny, polifenoli, magnololu. Dzięki tym składnikom kwiaty mają właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Stosowanie tego kwiatu może pomóc w walce z chorobą wrzodową. 

Zrobisz z nich dosłownie wszystko

Nie będzie nadużyciem, jeżeli powiem ci, że z tego kwiatu zrobisz dosłownie wszystko. Można wykorzystać go do celów dekoracyjnych lub zdrowotnych. Przyozdabiając danie płatkami z kwiatu magnolii, nadasz im cytrynowy posmak. Jeżeli zdecydujesz się zakisić te liście, to dostaniesz niezwykły składnik do sałatek lub koktajli.

Oprócz walorów dekoracyjnych i smakowych. Jest także walor prozdrowotny. Aby go osiągnąć, należy zrobić herbatę na bazie tego kwiatu. W tym celu należy kwiaty magnolii oraz jej pąki wysuszyć, a następnie zrobić z nich herbatę. Jej spożywanie pomoże w nieżytach dróg oddechowych oraz zatok. A przy okazji ułatwi relaksację. Jak widzisz, warto stosować kwiaty magnolii w swojej codziennej diecie. I co najważniejsze są to kwiaty jadalne. Wypróbuj je, a na pewno sobie nie zaszkodzisz. Sprawdź, jaki zakaz wprowadził właściciel kawiarni oraz dowiedz się, jaką rybę warto spożywać

herbata magnolia.jpg
Fot. Canva/natashabreen