Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-28T165956.395

frederique wacquier, Getty Images

Czy panga jest szkodliwa?

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jeśli w twoim domu często podawana jest panga, a twoje dzieci zajadają się nią, lepiej zmień nawyki. Ryba ta jest hodowana w strasznych warunkach, a hodowcy faszerują je dużą ilością chemii. Jedzenie jej przez najmłodszych jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ organizmy są najbardziej podatne na jedzenie słabej jakości.

Panga wydaje się doskonałym obiadowym wyborem. Jej niska cena oraz łatwa dostępność sprawiają, że wiele osób je ją regularnie. Dodatkowo sam fakt spożywania ryby sprawia, że można mieć poczucie, iż zjada się coś zdrowego.

Niestety praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Panga hodowana jest w straszliwych warunkach, a hodowcy nie starają się, aby ich produkt był jak najlepszej jakości. Wartości odżywcze tego mięsa są praktycznie zerowe, dlatego zdrowiej jest przygotować inną rybę.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Panga - dlaczego nie warto jej jeść?

Zacznijmy od warunków, w jakich producenci hodują pangę. Jej miejscem życia są niewielkie baseny, w których przebywa na raz mnóstwo ryb. Woda w takich zbiornikach jest bardzo zanieczyszczona, a zwierzęta nie mają odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju.

Z tego powodu hodowcy stosują antybiotyki i hormony, aby zachować ryby w zdrowiu i przyspieszyć ich wzrost. Niestety, w następstwie to my spożywamy tak zanieczyszczone rybie mięso.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T161805.359

Nowe obostrzenia w sklepach spożywczych

CZYTAJ DALEJ

Ryba żyjąca w klatce

Wielu przedsiębiorców hodujących pangę decyduje się na użycie klatek, do których wkładane są ryby. To jeszcze bardziej ogranicza ich przestrzeń życiową, więc aby pobudzić je do wzrostu, karmi się wysokoenergetycznymi paszami.

W mięsie pangi można znaleźć hormony, antybiotyki, metale ciężkie, a także specjalne substancje wiążące wody. Ich obecność sprawia, że po zamrożeniu filety zdają się cięższe. Co więcej, mogą gnieździć się w nim pasożyty.

Wartości odżywcze pangi

Ryba ta ma bardzo niewielką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy D, wapnia czy magnezu. Na plus można uznać sporą ilość witaminy B12, jednak to jest jej jedyna korzyść.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Karmienie nią dzieci, z uwagi na delikatny smak, jest niewskazane. Zamiast niej znacznie zdrowiej i smaczniej jest wybrać mirunę, która również zachwyca smakiem, a jej wartości odżywcze są nieporównywalnie większe.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T174224.191

Źródło: frederique wacquier, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >