Smakosze.pl
Gorąca herbata w upał

Canva / Joshua Resnick

Czy powinno się pić ciepłą herbatę w upały?

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świcie. Wiele osób unika jednak picia tego ciepłego napoju w upały. Okazuje się, że za jej sprawą możemy o wiele lepiej znieść gorąc lejący się z nieba. Efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku zimnych napojów.

Smakowita herbata często gości na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy piją ją codziennie. W trakcie lata ciepła herbata przeważnie idzie w odstawkę. Mało kto spodziewałby się, że za jej sprawą upał nie będzie aż tak dotkliwy.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Ciepła herbata na upalne dni?

Dla wielu osób picie ciepłej herbaty latem jest co najmniej irracjonalnym pomysłem. O wiele częściej decydujemy się na zimne napoje. Większość smakoszy zapewne uważa, że chłodna woda daje największe ukojenie. Niespodziewanie ciepła herbata działa znacznie skuteczniej.

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, która herbata jest najzdrowsza. Tym razem skupimy się na kwestii sięgania po napar w trakcie upalnych letnich dni. Okazuje się, że herbata jest idealnym rozwiązaniem.

Ciepła herbata pomaga naszemu organizmowi lepiej przystosować się do gorąca. Po jej wypiciu temperatura otoczenia nie różni się tak mocno od tej w naszym ciele. Tym samym ukrop jest o wiele mniej uciążliwy.

Zakupy w niedzielę będą możliwe

Czy sklepy Orlen w ruchu będą otwarte w niedziele?

CZYTAJ DALEJ

Oczywiście należy pamiętać o tym, że ulga nie przyjdzie tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku zimnych napojów. Na efekt musimy poczekać trochę dłużej, jednak finalnie za sprawą herbaty będziemy czuć się bardziej komfortowo.

Jaką herbatę pić, kiedy jest gorąco?

Herbata w upalne dni nie powinna być zbyt gorąca. Najlepiej, jeśli sięgniemy po ciepły lub letni napar. Oprócz tego niewskazana jest mocna herbata. Odpowiednio zaparzony napar sprawi, że nasze naczynia krwionośne się rozszerzą, a organizm wydzieli więcej potu.

Wyżej wymieniony mechanizm sprawia, że upał nie jest tak bardzo dotkliwy. Warto zauważyć, że ciepła herbata jest często pijana w krajach arabskich, gdzie nietrudno o gorącą pogodę. Między innymi dzięki niej tamtejsi mieszkańcy dobrze radzą sobie z niekorzystnymi warunkami.

Ciepła herbata na upały

Ciepła herbata na upały

Pexels / Ro han

Rzecz jasna herbata to nie wszystko. W trakcie upałów należy zwracać szczególną uwagę na ilość wypijanych płynów. Niektórzy uważają, że wskazane jest nawet 3 litry wody na dobę. Jeśli w grę wejdzie ciepła herbata, to warto dostarczyć sobie jeszcze więcej płynów, ponieważ będziemy się intensywniej pocić.

Ciepła herbata pomoże nam znieść gorące letnie dni. Oczywiście nie możemy zapomnieć o jedzeniu, które także przynosi upragnioną ulgę. Dobrym wyborem jest chłodnik z młodej botwinki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Haps

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >