Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Dlaczego szefowie kuchni wybierają Fier – świeżość i jakość na pierwszym miejscu
Redakcja smakosze.pl
Redakcja smakosze.pl 15.11.2023 11:17

Dlaczego szefowie kuchni wybierają Fier – świeżość i jakość na pierwszym miejscu

None

W branży HoReCa, gdzie jakość i świeżość dań w dużej mierze decydują o sukcesie, szefowie kuchni z całego świata zwracają się w stronę Fier Seafood. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Fier łączy 25-letnią tradycję z elastyczną ofertą, dostarczając produkty najwyższej jakości, które spełniają najbardziej wyrafinowane kulinarne oczekiwania. 

Fier: Jakość poparta doświadczeniem

Fier Seafood szturmuje rynek. Wychodząc naprzeciw współczesnym oczekiwaniom firm z sektora HoReCa, Fier oferuje nie tylko bezkompromisową jakość popartą dwudziestoletnim doświadczeniem w hodowli i połowie ryb oraz owoców morza, ale też innowacyjną ofertę

Choć Fier dopiero co pojawił się na rynku ze swoją nowoczesną platformą e-commerce, już teraz cieszy się zaufaniem zarówno początkujących kucharzy, jak i renomowanych szefów kuchni. Firma zdobyła uznanie w 60 krajach na całym świecie, dostarczając ryby i owoce morza do wielu restauracji z gwiazdkami Michelina i współpracując jedynie z najlepszymi partnerami. 

Skąd taki sukces w tak krótkim czasie? Przede wszystkim godne uznania jest to, że Fier utrzymuje pełną kontrolę nad całym łańcuchem dostaw. To kluczowa strategia, która gwarantuje niezmienną jakość na każdym etapie produkcji. Firma transparentnie udostępnia informacje dotyczące procesu produkcyjnego. Każdy produkt opuszczający hodowle Fier sprostać surowym standardom jakości

Bez względu na to, czy zamawiasz pojedynczą porcję, czy tysiące kilogramów – każdy klient jest traktowany z najwyższą uwagą. Fier szanuje i ceni różnorodność swoich klientów, zawsze dążąc do tego, aby każdy mógł delektować się niepowtarzalnym smakiem i najwyższą jakością, niezależnie od rozmiaru zamówienia.

Dlaczego ryby i owoce morza Fier są tak świeże?

Świeżość ryb i owoców morza Fier to efekt przemyślanej logistyki. Posiadając 17 hodowli, 24 statki i 13 zakładów produkcyjnych na 5 kontynentach, Fier może w pełni kontrolować łańcuch dostaw, co umożliwia skrócenie czasu między połowem a dostawą do restauracji. Sama dostawa wynosi jedynie 48 godzin od momentu zamówienia, co plasuje Fier w czołówce dostawców ryb i owoców morza na rynku HoReCa. 

Dzięki temu unikalnemu modelowi biznesowemu produkty Fier trafiają do klientów nawet kilka razy w tygodniu. Błyskawiczna dostawa ma kluczowe znaczenie dla utrzymania najwyższej jakości i świeżości, której oczekują szefowie kuchni. Z chwilą połowu ryb i zbioru owoców morza firma podejmuje szybkie kroki, aby dostarczyć świeże, niezmienione i pełne smaku produkty prosto do kuchni restauracji.

Dla restauracji oznacza to możliwość serwowania potraw, które wyróżniają się nie tylko doskonałym smakiem, ale także intensywnością aromatu i chrupkością świeżych składników. Klienci, wybierając dania stworzone z produktów Fier, zyskują pewność, że delektują się potrawami, które są nie tylko niezapomnianym doświadczeniem kulinarnym, ale również wyrazem troski o jakość i autentyczność składników.

Etyczne hodowle Fier

Etyczne hodowle ryb i owoców morza stanowią integralny element filozofii Fier, podkreślając zobowiązanie firmy do zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia do produkcji żywności. Posiadanie certyfikatów takich jak Global GAP, ASC, MSC, BIO stanowi potwierdzenie wysokich standardów etycznych, którymi kieruje się Fier. Co oznaczają certyfikaty?
 

  • Global GAP to międzynarodowy standard obejmujący aspekty produkcji rolnej, w tym również hodowli ryb. Certyfikacja Global GAP potwierdza, że Fier przestrzega określonych norm dotyczących ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt, bezpieczeństwa żywności, oraz zarządzania zasobami naturalnymi.
  • ASC dotyczy stricte hodowli morskich organizmów. Posiadanie tego certyfikatu zapewnia, że procesy Fier prowadzone są w zrównoważony sposób, minimalizując wpływ na środowisko i dbając o dobrostan hodowanych zwierząt.
  • MSC to certyfikat nadawany firmom prowadzącym zrównoważony połów, który oznacza, że ilość ryb wyławianych nie przekracza zdolności odnowienia się populacji, a metody połowu nie wpływają negatywnie na ekosystem morski.
  • Certyfikat BIO to gwarancja, że produkty Fier pochodzą z ekologicznych źródeł – bez użycia sztucznych substancji chemicznych, pestycydów czy antybiotyków. 

Etyczne hodowle i posiadanie wymienionych certyfikatów nie tylko świadczą o zaangażowaniu firmy w ochronę środowiska, dobrostan zwierząt i produkcję zdrowej żywności, ale także dają pewność klientom co do transparentności i najwyższej jakości oferowanych produktów

Wybierając Fier, klienci mogą być pewni, że wspierają firmę, która działa z poszanowaniem dla natury, dbając o zachowanie równowagi ekosystemów morskich, oraz dostarcza produkty najwyższej jakości, zgodne z najnowszymi standardami etycznymi.

Oferta na miarę potrzeb HoReCa

Fier to nie tylko dostawca – to partner w rozwoju biznesu z sektora HoRecA. Ofert firmy, która obejmuje zarówno szeroką gamę ryb i owoców morza z całego świata, jak i doskonale skomponowane dania gotowe, pozwala na tworzenie menu, które zaskakuje i zachwyca głębią smaku

Błyskawiczna dostawa oznacza dla restauracji elastyczność w planowaniu menu i dostosowywaniu oferty do zmieniających się preferencji klientów. Brak limitu zamówień pozwala na zamawianie dokładnie takich ilości, jakich restauracja potrzebuje, co przyczynia się do eliminacji marnotrawstwa żywności i rozsądnego gospodarowania budżetem na zaopatrzenie. 

Wybierając Fier, restauracje nie tylko inwestują w produkty najwyższej jakości, ale także zyskują partnera, który doskonale rozumie specyfikę branży HoReCa i dostarcza rozwiązania odpowiadające aktualnym potrzebom.

Artykuł sponsorowany we współpracy z Fier