Smakosze.pl
Truskawki doprowadziły do niebezpiecznego incydentu

Canva / blueorangestudio

Dramatyczny wypadek w Kijowie, wszystko przez truskawki

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Truskawki są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Niektórzy chętnie uprawiają je we własnych ogródkach, a nawet na balkonach. Mężczyzna z Kijowa postawił na tę drugą opcję. Jednak posadził truskawki na całej powierzchni balkonu. Nie wytrzymał on takiego obciążenia i się zawalił.

Smakowite truskawki niejednokrotnie wywoływały u nas autentyczny zachwyt. Mało kto spodziewałby się, że niepozorne owoce mogą doprowadzić do niebezpiecznego incydentu. Co dokładnie stało się w jednym z Kijowskich bloków?

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Truskawki stworzyły spore zagrożenie

Nie da się ukryć, że truskawki cieszą się sporą popularnością. Z miłą chęcią zajadają je smakosze z całego świata. Nietrudno natknąć się na osoby, które stawiają na samodzielną uprawę. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak posadzić truskawki w doniczce.

Własne truskawki są nie lada pokusą. Nie bez powodu smakosze decydują się na uprawianie tych przepysznych owoców. Część wielbicieli truskawek sadzi je nawet na balkonie. Jednak lepiej nie robić tego w taki sposób jak pewien mieszkaniec Kijowa.

Okazuje się, że mężczyzna z Kijowa posadził truskawki na całej powierzchni balkonu. Mogłoby się wydawać, że owoce nie doprowadzą do większych zniszczeń. Niestety, okazało się, że mężczyzna wysypał na balkonie aż tonę ziemi.

Ogórki małosolne i kwestia soli

Ile soli dodać do ogórków małosolnych ?

CZYTAJ DALEJ

Mieszkaniec Kijowa zamontował na balkonie konstrukcję, w której umieścił grubą warstwę ziemi. Na zdjęciu widać, że niektóre z sadzonek zaczęły już wyrastać. Jednak obciążenie było stanowczo zbyt duże. Tym samym balkon częściowo się zawalił. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Truskawki na balkonie

Truskawki na balkonie

- 10 czerwca zawalił się dach balkonu na ulicy Architekta Verbytsky'ego na szóstym piętrze dziewięciopiętrowego budynku w Kijowie. Stało się tak z powodu przymocowanych do niego stelarzy, które trzymały dużą i ciężką konstrukcję na zawiasach wypełnioną ziemią. Właściciel mieszkania posadził na balkonie cały ogród, w którym wyhodował truskawki. Strop nie mógł wytrzymać ciężaru prawie 1 tony ziemi, która wypełniała konstrukcję. Żaden z sąsiadów i przechodniów nie został ranny - głosi wpis zamieszczony na Facebookowej stronie Administracji Miejskiej w Kijowie.

Truskawki omal nie doprowadziły do tragedii

Trzeba przyznać, że tego typu incydent jest przestrogą dla osób, które chciałyby przekształcić swój balkon w ogród. Lepiej uprawiać truskawki w doniczkach. Wówczas mamy pewność, że nasz balkon nie runie komuś na głowę.

Okazuje się, że w Kijowie takie zdarzenia nie są niczym nowym. Na problem zwrócił uwagę Roman Tkaczuk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Miejskiego Administracji Miejskiej Kijowa. Zaapelował on do mieszkańców, by nie stwarzali potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, a tym samym nie pozwalali sobie na samowolkę budowlaną.

Na szczęście w Polsce są prostsze sposoby na tańsze truskawki. Wspominaliśmy o nich w jednym z poprzednich artykułów. Konieczne jest spełnienie tylko jednego warunku. Wielbiciele truskawek z pewnością będą zachwyceni.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Facebook / @kyivcity.gov.ua; Gotujmy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >