Smakosze.pl
Dziecko nie może przestać jeść

Canva / blyjak

Dziecko chore na rzadką chorobę nie może przestać jeść

30 Czerwca 2021

(Ostatnia zmiana: 9 Lipca 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Dziecko z dobrym apetytem przeważnie cieszy rodziców. Jednak czasami malec może być nieustannie głodny. Chahat cierpi na chorobę genetyczną, która odpowiada za nieustanne uczucie głodu. Dziewczynka ma wrodzony niedobór leptyny.

Suraj i Reena Kumar z pewnością nie podejrzewali, że ich dziecko będzie chciało nieustannie jeść. Rodzice szybko zauważyli, że Chahat bardzo szybko przybiera na wadze. Kiedy miała 8 miesięcy, ważyła aż 17 kilogramów.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Wiecznie głodne dziecko

Dziecko było spełnieniem ich marzeń. Suraj i Reena Kumar pobrali się, kiedy mieli 20 lat. Niestety przy pierwszej ciąży doszło do powikłań, przez co ich syn zmarł. W związku z tym kolejne dziecko napawało ich ogromną radością.

Chahat przy przyjściu na świat nie wyróżniała się na tle innych niemowlaków. Ważyła 3 kilogramy i mierzyła 52 centymetry. Jednak stan rzeczy miał się szybko zmienić. Dziecko nieustannie domagało się karmienia.

Nie trzeba było długo czekać, a dziecko zaczęło bardzo szybko przybierać na wadze. Po 8 miesiącach dziewczynka ważyła już 17 kilogramów. Tym samym waga zaczęła hamować jej prawidłowy rozwój. O samodzielnych próbach chodzenia można było zapomnieć.

Dieta pozwoliła jej zachować młody wygląd

Dzięki specjalnej diecie 73-latka zachowała figurę modelki

CZYTAJ DALEJ

- Nie możemy jej nigdzie zabrać. Ktoś musi być zawsze w domu. Chahat jest tak ciężka, że nie jest w stanie samodzielnie ustać 20 sekund, nie mówiąc już o chodzeniu, czy innym ruchu. Żeby ją przetransportować, musimy pożyczać motocykl z przyczepką - wyznał ojciec dziecka, przytaczany przez portal Parenting.

Dziecko odczuwa nieustanny głód przez chorobę genetyczną

Dziecko było dwukrotnie cięższe od swoich rówieśników. Zaniepokojeni rodzice udali się do lekarza. Diagnoza przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że za nadmierny apetyt odpowiada niezwykle rzadka choroba genetyczna.

Chahat cierpi na niedobór leptyny. Jest to hormon, który odpowiada między innymi za uczucie sytości. W przypadku zdrowych osób ilość leptyny jest proporcjonalny do zawartości tkanki tłuszczowej. Im jest jej więcej, tym wyższy poziom hormonu w organizmie.

Kiedy stężenie leptyny jest wysokie, wówczas czujemy się najedzeni i następuje spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety, u Chahat sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dziecko jest nieustannie głodne, a uczucie sytości jest mu obce.

Niedobór leptyny jest niezwykle rzadką przypadłością. Szacuje się, że na całym świecie cierpi na nią zaledwie 51 osób. Wygląda na to, że dziecko do końca życia będzie musiało borykać się z chorobą genetyczną. Jakiś czas temu wspominaliśmy również o tym, że 3-letnia dziewczynka zmarła po zjedzeniu płatków owsianych. Podobny skutek przyniosło wypicie przez szkraba skażonego mleka.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Parenting

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >