Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-29T180815.157

parinyabinsuk, Getty Images

Czy dzieci mogą pić wodę z kranu?

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Woda z kranu jest zdatna do picia, ponieważ przeprowadza się na niej różne procesy oczyszczające - trzeba mieć jednak na uwadze, że stan instalacji w budynku ma duży wpływ na jej jakość. Choć kranówka może być pita przez niemowlęta, lepiej wybrać klasyczną źródlaną. Najgorszą opcja jest z kolei woda studzienna, której poziom zanieczyszczenia może być niebezpieczny dla wrażliwych dzieci.

Niemowlęta potrzebują znacznie więcej wody niż dorośli ludzie w przeliczeniu na masę swoje ciała. Na 1 kilogram wagi, niemowlę wymaga aż 4-krotnie więcej płynów. Dlatego tak ważne jest optymalne nawodnienie.

Wiele osób z pewnością zastanawia się jakie płyny są najlepsze dla swoich dzieci. Jak w wielu takich przypadkach, woda okazuje się być jednym z najlepszych wyborów. Czy kranówka może być więc pita przez niemowlaki?

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Kranówka dla małego dziecka

Choć mogłoby się wydawać, że woda z kranu nie nadaje się dla najmłodszych, jest całkowicie odwrotnie. Kranówka jest uzdatniana, a więc pozbawiona metali ciężkich. Co więcej, poddaje się ją procesowi chlorowania lub ozonowania dla zapewnienia odpowiednich parametrów mikrobiologicznych.

Dzięki temu powinna być bezpieczna dla niemowląt. Trzeba jednak pamiętać, że limity na niektóre substancje, jak siarczany, fluorki, chlorki, sód, azotany czy azotyny, są większe, niż w przypadku wód butelkowanych.

Różowa czekolada jest niesamowicie zdrowa

Czy różowa czekolada jest zdrowa?

CZYTAJ DALEJ

Jaka woda jest najlepsza dla dziecka?

Bez wątpienia najwięcej pozytywów mają wody butelkowane, które spełniają wszelkie standardy, a także są pozytywnie przyjęte przez ośrodki pediatryczne. Ich skład ilościowy jest idealny dla rozwijającego się organizmu.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Najlepszą opcją są wody źródlane, które zawierają idealną zawartość składników mineralnych, a także naturalne wody mineralne niskosodowe, niskosiarczanowe, do 500 mg/l składników mineralnych.

Czego nie wolno podawać dzieciom do picia?

Najwięcej przeciwwskazań ma woda studzienna, która zawierać może szkodliwe mikroorganizmy. Chociaż przegotowanie zabije je, cały czas pozostają w niej zanieczyszczenia chemiczne, jak azotany i azotyny, sód, chlorki czy fluorki.

Dziecięcy organizm w pierwszych miesiącach życia jest bardzo delikatny i czuły, więc należy zachować szczególną ostrożność podczas karmienia ich i podawania wody.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T182722.394

Źródło: Tero Vesalainen, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak długo smażyć grzyby?

Czytaj więcej >
Idealny sernik

Porady

Co zrobić, żeby sernik nie opadał i nie pękał?

Czytaj więcej >

Porady

Jak usmażyć wątróbkę, aby nie była gorzka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić panierkę do schabowych, która się nie odkleja?

Czytaj więcej >

Porady

Ile czasu gotować jajka na miękko?

Czytaj więcej >
Kolacja polska- kanapki

Porady

O której godzinie najlepiej jeść kolację?

Czytaj więcej >