Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-29T162418.894

Canva (Yana Gayvoronsya)

Czy można grillować na plaży?

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Grillowanie na plaży nie ma sobie równych, jednak należy przestrzegać dość rygorystycznych zasad - za ich ignorowanie można dostać duży mandat o wysokości 500 zł. W polskim prawie nie ma odgórnego zakazu robienia grilla na plaży. Z tego powodu trzeba znać regulamin miejsca, które wybrało się na odpoczynek.

Plażowy grill z przyjaciółmi lub rodziną ma swój wyjątkowy klimat, którego nie da się pobić niczym innym. W końcu widok zachodzącego nad wodą słońca, delikatna bryza i strzelające węgle sprawiają, że na samą myśl odczuwa się błogostan.

Przyjemne chwile mogą zostać niestety przerwane wizytą straży miejskiej, która za nieprzestrzeganie zasad ma prawo wlepić mandat o wysokości nawet 500 zł. Dlatego przed rozpoczęciem zabawy warto zapoznać się ewentualnymi zakazami.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Czy grill na plaży jest legalny?

Jak wspomnieliśmy wyżej, w Polsce prawo nie narzuca odgórnego zakazu rozpalania grilla na plażach publicznych - taka decyzja należy do gminy, do której dana plaża należy. Informacje na ten temat są zazwyczaj zawarte na tablicach umieszczonych przy wejściach na teren plaży.

Jeśli na samej tabliczce nie zostały zawarte żadne zakazy na temat grilla, nie oznacza to automatycznie, że rozpalanie go jest całkowicie legalne - tego typu zakazy mogą znajdować się na stronie internetowej gminy, więc i z nią trzeba się zapoznać.

Różowa czekolada jest niesamowicie zdrowa

Czy różowa czekolada jest zdrowa?

CZYTAJ DALEJ

Zasady plażowego grillowania

Gdy upewnimy się, że w danym miejscu można bawić się przy grillu, trzeba przestrzegać wielu innych norm. Nie wolno, chociażby nie rozpalać grilla na bardzo zatłoczonej plaży - może to wszak oznaczać, że dym będzie przeszkadzał innym.

Kolejnym aspektem jest zachowanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także czystości. Po skończeniu pieczenia dogasza się dokładnie węgle i sprząta śmieci. Jeśli ktoś nie zastosuje się do powyższych, może dostać 500 zł mandatu.

Ogniska są legalne

W przypadku ognisk, które do niedawna były jeszcze całkowicie zabronione, prawo zostało zmienione. Ilość nielegalnych ognisk była tak duża, że pozwolono ludziom na ich organizowanie.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Fakt ten trzeba jednak zgłosić do urzędu morskiego, a na decyzję czeka się nawet kilka tygodni. Warto pomyśleć więc nad tym wcześniej, aby móc w czasie wakacji usmażyć sobie kiełbaskę na patyku.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T170117.744

Źródło: stockstudioX, Getty Images Signature

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: hthouseboats.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Idealny sernik

Porady

Co zrobić, żeby sernik nie opadał i nie pękał?

Czytaj więcej >

Porady

Jak usmażyć wątróbkę, aby nie była gorzka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić panierkę do schabowych, która się nie odkleja?

Czytaj więcej >

Porady

Ile czasu gotować jajka na miękko?

Czytaj więcej >
Kolacja polska- kanapki

Porady

O której godzinie najlepiej jeść kolację?

Czytaj więcej >
Sałatka jarzynowa będzie smaczna, gdy zastosujemy się do zasad jej przyrządzania

Porady

Najgorsze błędy popełniane podczas przygotowywania sałatki jarzynowej

Czytaj więcej >