Smakosze.pl
obraz 2021-06-22 104526

Facebook - grzybomaniacy

Gdzie znajdziemy najwięcej grzybów?

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Choć najwięcej grzybów pojawia się na przełomie lata i jesieni, nawet podczas obecnych upałów można znaleźć sporo okazów. Dowodem na to jest pan Mirek z grupy Grzybomaniacy na Facebooku.com, który pochwalił się na grupie zdjęciem swoich zbiorów. Dwa pełne kosze usiatek zostały zerwane w okolicy Kraśnika.

Grzyby stanowią bardzo ważny element naszej diety, przecież uwielbiamy grzybowe zupy i sosy, a bigos czy gulasz bez odrobiny suszonych grzybów nie byłyby takie same. Wbrew pozorom nie są one również mało odżywcze.

W grzybach bowiem można wykryć wiele mikroelementów, takich jak witaminy i minerały, które są konieczne do odpowiedniej pracy ludzkiego ciała. Pewien internauta podzielił się ze wszystkimi swoją miejscówką.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Pan Mirek zebrał mnóstwo grzybów

Grupa Grzybomianiacy na Facebooku, gdzie Polacy z całego kraju wymieniają się zdjęciami, ciekawostkami, miejscówkami, czy newsami na tematy około grzybiarskie. Niedawno pan Mirek postanowił zaskoczyć wszystkich swoim wpisem.

Grzybiarz wrzucił na grupę zdjęcia swoich zbiorów, które wywołały uczucie zazdrości w innych osobach. Na kadrach dokładnie widać okazałość znaleziska pana Mirka, który z dumą prezentuje swoją najnowszą zdobycz.

cucumbers-379886 960 720

Czy można łączyć ogórka z pomidorem?

CZYTAJ DALEJ
zdjecie do środka

Źródło: Facebook - grzybomaniacy

Do odkrycia doszło w okolicy Kraśnika w woj. lubelskim. Jedno z największych skupisk tego przysmaku znajduje się niedaleko jeziora Firlej - niektórzy grzybiarze w ciągu kilku godzin są w stanie wynieść ponad 1,5 kg kurek.

Mało kto odważy się wyjść na grzyby w taki upał

Niektórzy słusznie zauważyli w komentarzach, że w taką pogodę strach wychodzić na dwór. Temperatura powyżej 30 stopniu w cieniu wywołuje nieprzyjemność i konieczne jest uzupełnianie wody oraz elektrolitów.

Dlatego tak ważne jest duże nakrycie głowy, zapas płynów, spray na komary i inne owady, a także coś do zjedzenia. Nigdy nie wiadomo kiedy możemy poczuć się głodni, a surowe grzyby są nie tylko mało smaczne, lecz mogą zagrozić zdrowiu.

Warto pamiętać o zabraniu ze sobą atlasu grzybów, ściągnięcia odpowiedniej aplikacji, lub wybrania się na grzyby z doświadczonym specjalistą. Grzyby łatwo można pomylić z niejadalnymi gatunkami i zawsze lepiej tego unikać.

grzyb do srodka

Źródło: Facebook - grzybomaniacy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując lody w upalne dni?

  • Najszybszy sposób na wyczyszczenie praski do czosnku

  • Letni chłodnik z ogórka do zrobienia w kwadrans

źródło: spottedlublin.pl; Facebook - grzybomaniacy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >