Smakosze.pl
Herbata na odchudzanie może być niebezpieczna

Canva.com / Joshua Resnick

Smutne skutki picia herbatek odchudzających

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Herbata na odchudzanie jest częstym wyborem smakoszy, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Mało kto zdaje sonie sprawę, że ich nadużywanie może mieć fatalne konsekwencje. Kobieta po trzech latach picia takich herbatek wylądowała w szp

Herbata często gości na naszych stołach. Jej klasyczne odmiany nie powinny wzbudzać naszych obaw. Jednak obok nich możemy natknąć się na specyfiki, które w założeniu mają wspierać proces odchudzania. Lepiej na nie uważać.

Niebezpieczna herbata na utratę wagi

Herbata zazwyczaj nie wywołuje większego niepokoju. Znaczna część smakoszy uznaje napój za zdrowy. W istocie niektóre herbaty działają pozytywnie na nasz organizm. Wspominaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych artykułów.

Niektórzy uważają, że herbata może im pomóc w trakcie odchudzania. Nie bez powodu na sklepowych półkach znajduje się cała masa produktów, które zapewniają nas o tym, że za ich sprawą pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Ich nadużywanie może doprowadzić do tragedii.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu WP Fitness, kobieta pochodząca z Filipin postanowiła rozpocząć odchudzanie. Oprócz diety i aktywności fizycznej w jej codziennym jadłospisie zagościła herbata, która miała wesprzeć cały proces.

Po pewnym czasie okazało się, że herbata stała się nałogiem. Kobieta pijała ją codziennie przez trzy lata. Zdecydowała się na odstawienie napoju podczas wyjazdu. Właśnie wtedy dały o sobie znać problemy zdrowotne.

(Canva.com / Tanya145)

Herbata mogła doprowadzić do tragedii

Gdy herbata przestała gościć w codziennym jadłospisie kobiety. Szybko wystąpiły u niej problemy z wypróżnianiem i silne bóle brzucha. Konieczna była wizyta u lekarza. Prześwietlenie wykazało, że złogi kału w jelitach doprowadziły do stanu zapalnego, który zaczął obejmować cały organizm.

Kobieta mogła nawet umrzeć. Cała sprawa została nagłośniona przez jej przyjaciółkę, która zamieściła na Facebooku wyjątkowo przejmujący wpis. Zgodnie z jej relacją winne były herbaty marki BioFit i Biguerlai Tea.

W facebookowym wpisie, przytaczanym przez portal WP Fitness możemy przeczytać relację przyjaciółki uzależnionej kobiety. Opowiada ona o tym, że kobieta przez 3 lata piła codziennie herbatki odchudzające i według niej można to było nazwać uzależnieniem. Odstawienie herbatek skończyło się bólami brzucha oraz natychmiastową wizytą u specjalisty.

W dalszej części wpisu kobieta wprost ostrzega przez piciem takich herbatek. Radzi, aby zamiast nich pić zwyczajną, zieloną herbatę. Bez wątpienia ta historia powinna być przestrogą dla osób, które chcą szybko schudnąć.

Herbata na odchudzanie nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o odchudzanie. Kluczowa jest zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta. Powinno w niej znajdować się sporo błonnika. Aktywność fizyczna również jest bardzo istotna.

Warto zauważyć, że aktualnie znajduje się ona u podstawy piramidy żywienia. Pamiętajmy, że wszystkie duże zmiany dotyczące odżywiania najlepiej skonsultować ze specjalistą. Nasz organizm możemy wspierać za pomocą imbiru.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Fitness; O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >
Kartony znalezione w lesie

Produkty

W lesie znaleziono ponad 50 pudeł z jedzeniem

Czytaj więcej >
Jajko z ogonem

Produkty

Zaskakująca historia nietypowego jajka

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Pieczarki mogą Cię zaskoczyć

Produkty

Jakie są zalety pieczarek?

Czytaj więcej >