Zaskakująca korzyść ze spożycia imbiru
Imbir już na stałe skradł serca Polaków. Dodajemy go na potęgę do wszelkiego rodzaju naparów, herbat, a także deserów. Miłośnicy orientalnej kuchni wiedzą także, że trudno bez niego wyobrazić sobie aromatyczne sosy takie jak curry.
Cenimy imbir nie tylko za doskonały smak, ale także za wartości prozdrowotne, o których szerzej pisaliśmy tutaj. Jak się okazuje, korzeń imbiru działa także wyjątkowo odświeżająco na naszą jamę ustną. Podczas gdy, niemal 25% ludzi cierpi na problem nieświeżego oddechu, to właśnie umiejętne wykorzystanie imbiru przyniesie błyskawiczną ulgę.
Imbir w walce z nieświeżym oddechem
Jednym ze sposobów na wykorzystanie imbiru w walce z nieświeżym oddechem, jest przygotowanie płukanki. W tym celu należy wymieszać szczyptę przypraw: mielonego imbiru, gałki muszkatołowej, suszonego rozmarynu oraz mięty pieprzowej i całość zalać wrzątkiem.
Po kwadransie możemy oddzielić płyn od przypraw, poprzez przelanie go przez sito. Tak przygotowaną miksturą powinniśmy płukać jamę nawet kilka razy dziennie. Oprócz usunięcia nieprzyjemnego zapachu z ust, płukanka ma działanie antybakteryjne i chroni przed chorobami jamy ustnej.
Co ciekawe, podobną płukankę możemy przygotować także ze zmielonych goździków. Jedyną różnicą w tym przypadku jest czas zaparzania, goździkom wystarczą zaledwie 3 minuty we wrzątku i płukanka jest gotowana.
Nie tylko napar - jak inaczej stosować imbir?
Dużo przyjemniejszą formą podania imbiru będą wszelkiego rodzaju napary. Możemy dodawać do nich ulubione dodatki takie jak mięta czy miód, dzięki czemu dbanie o świeży oddech będzie po prostu przyjemne.
Prawdziwi miłośnicy imbiru mogą nawet pokusić się o żucie obranego, świeżego korzenia. Odkażające olejki eteryczne zawarte w imbirze natychmiast odświeżą jamę ustną i pozostawią uczucie świeżości. Ta metoda jest jednak jedynie dla wybranych śmiałków, intensywny smak świeżego imbiru nie każdemu przypadnie do gustu.
Jeśli nie jesteś wielkim fanem imbiru możesz jedynie dodawać go do potraw. Doskonałym pomysłem będzie przygotowane rosołu z jego dodatkiem, który nie tylko pomoże w walce z przykrą dolegliwością nieświeżego oddechu, ale także wzmocni naszą odporność.
Powyższy artykuł nie jest poradą medyczną i jako taki nie powinien być traktowany. Jeśli masz wątpliwości dotyczące zdrowia, najlepiej rozwiać je podczas rozmowy ze specjalistą.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: wylecz.to / zycie.senior / zdrowie.radiozet