Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Hitowa pułapka na muszki owocówki. Zrobisz ją z 3 prostych składników
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 05.06.2023 08:41

Hitowa pułapka na muszki owocówki. Zrobisz ją z 3 prostych składników

pułapka na muszki
TikTok/@zmiana_sylwetki

Muszki owocówki stają się prawdziwym utrapieniem w cieplejsze dni. Namnażają się w szaleńczym tempie w naszych domach, a do tego siadają na produktach, które mamy w kuchni. Jak się ich pozbyć? Polecamy skuteczny sposób, do którego potrzebujesz tylko trzech tanich składników.

Muszki owocówki lubią ciepło i owoce

Robi się coraz cieplej i przyjemniej, i właśnie na taką pogodę czekało wiele osób. Jednak takie warunki, czyli temperatura, która wzrasta to wymarzone warunki nie tylko dla ludzi, ale niestety też dla muszek owocówek. Bywa, że stają się one plagą w naszych kuchniach.

Gdy jest cieplej, siadają na owocach i warzywach, które trzymamy w kuchni. Gustują w tych najbardziej dojrzałych okazach. Do naszych domów dostają się przez szpary w drzwiach i oknach, ale też zostają przyniesione w produktach, które kupiliśmy. Warto pamiętać, żeby zawsze wyrzucać owoce i warzywa, które już przejrzały. Trzeba też często wyrzucać śmieci, a gdy wyleje się nam sok, należy go szybko wytrzeć. 

Masz płatki owsiane i 2 banany? Zdrowy deser jest na wyciągnięcie ręki

Muszki owocówki roznoszą niebezpieczne bakterie

Muszki owocówki siadają na produktach, dojrzałych owocach i warzywach i roznoszą bakterie. Te przyczyniają się do zatruć pokarmowych, dlatego żywność, na której wcześniej żerowały owady, nie nadaje się już do spożycia- zawiera bakterie. Niestety czasem w kupionych owocach znajdują się już larwy muszek owocówek. Nie ma na, co czekać. Trzeba działać i pozbyć się uciążliwych owadów.

Muszki rozmnażają się niezwykle szybko. W krótkim czasie są w stanie złożyć nawet 500 jaj. Nie tylko roznoszą szkodliwe bakterie, ale też przyczyniają się do gnicia warzyw i owoców. Żeby pozbyć się tych owadów, nie trzeba używać silnej chemii. Warto skorzystać ze sposobu, który pochodzi z TikToka. Potrzebujesz do niego tylko trzech składników, czyli płynu do mycia naczyń, wody i octu jabłkowego. Ten ostatni składnik będzie wabikiem na muszki, dlatego, że uwielbiają one jego zapach. Ocet jabłkowy pachnie jak sfermentowane jabłka.

Jak przygotować pułapkę na muszki owocówki?

Do słoika wlej 50 ml wody, 50 ml octu jabłkowego i łyżkę płynu do mycia naczyń. Wszystko porządnie wymieszaj. Taką mieszankę zostaw w otwartym słoiku na parapecie, na całą noc. Rano dokonasz pewnego odkrycia. W słoiku znajdziesz masę utopionych muszek owocówek.

Owady przyciągnie zapach octu jabłkowego, którego będą chciały spróbować i wówczas wpadną do naczynia. Ten sposób jest niezwykle skuteczny i bardzo tani. Stał się już hitem na TikToku. Pozwala pozbyć się uciążliwego problemu. Pisaliśmy o innym sposobie na pozbycie się tych owadów z kuchni. Podawaliśmy też kolejny sposób na ten uciążliwy kłopot. 

Źródło: wp.pl, TikTok/@zmiana_sylwetki

Tagi: Ocet Przepis