Smakosze.pl
Sklep Tadeusza Rydzyka

Jakub Kaminski/East News; YelenaYemchuk, Getty Images Pro

Ile kosztuje mąka w sklepie ojca Rydzyka?

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Ojciec Rydzyk jest prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalnym duchownym w Polsce, w końcu ma własną rozgłośnie radiową czy uczelnie. W sklepie Fundacji Nasza Przyszłość, która jest powiązana z o. Rydzykiem można kupić nie tylko dewocjonalia. W ofercie znajdują się także produkty spożywcze, których ceny przyprawiają o zdumienie.

Sklep internetowy Tadeusza Rydzyka wywołuje wiele kontrowersji, chociaż z pewnością nie brakuje klientów, którzy ochoczo kupują w nim najróżniejsze produkty. Najwięcej emocji sprawiają produkty spożywcze, których ceny sięgają bardzo wysokich pułapów. 

Sklep internetowy Fundacji Nasza Przyszłość, w którego zarządzie głównie stanowisko posiada o. Grzegorz, zaufany współpracownik Tadeusza Rydzyka, swojego czasu rozszerzył swój asortyment. Od tego momentu można kupować w nim, chociażby mąkę z kasztanów.

Sklep Rydzyka - kawa za cenę prawie 40 złotych

Internetowy sklep jest powiązany z toruńską rozgłośnią radiową. Jego klienci mogą kupić w nim kawę orkiszową za prawie 40 złotych. 300 ml soku z czarnego bzu to wydatek rzędu 10,90 zł, a pół litra soku z czarnej rzepy kosztuje aż 31,50 złotych.

Pół kilograma mąki z kasztanów jadalnych trzeba zapłacić 25,50 złotych, z kolei kilogram mąki orkiszowej białej kosztuje 14,90 złotych. Miody także nie należą do najtańszych, gdzie najdroższy wyceniony został na 80 złotych za jeden słoik. 

Jeśli chcesz aromatyzować swój miód przyprawami, możesz kupić specjalne ziołowe mieszanki do miodu gruszkowo-ziołowego, których niewielkie 100 gramowe opakowanie wymaga zapłacenie 79,90 złotych.200 ml zdrowotne nalewki także nie są tanie - kosztują 39,90 zł.

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym pokazujemy, dlaczego warto pić herbatę z czosnku i jabłka. W tym tekście  zdradzamy najlepszą recepturę na pysznego żółciaka siarkowego - grzyba, który dla wielu jest zwykłą hubą rosnącą na drzewie. 

Źródło: DAPA Images

Obiad w sklepie Rydzyka

Poza produktami leczniczymi, sklep fundacji oferuje również składniki potrzebne do ugotowania obiadu. Makaron orkiszowy w kształcie muszelek, w opakowaniu ważącym 250 gramów, kosztuje 12,90 zł, a 1 kilogram płatków orkiszowych to wydatek rzędu 24 złotych.

Po obiedzie warto oczywiście napić się smacznych naparów, które także można zdobyć u Rydzyka. Herbatka ziołowa dla serduszka, w najtańszej opcji, wyceniona została na 6,50 złotych. Dajcie nam znać, czy kupilibyście powyższe produkty za takie pieniądze. 

W asortymencie miejsce dla siebie znalazły również najróżniejsze słodycze, takie jak klasyczne toruńskie pierniczki, czy słodkie krówki ciągutki. Trzeba jednak przyznać, że dla wielu Polaków ceny są zbyt wysokie, aby móc zaopatrywać się w takie towary. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: fakt.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >