Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak odświeżyć wędlinę? Doskonały smak i bezpieczeństwo gwarantowane
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 28.12.2022 18:25

Jak odświeżyć wędlinę? Doskonały smak i bezpieczeństwo gwarantowane

jak odświeżyć wędlinę
Canva / TatianaMironenko

Zdarza się czasem, że w lodówce mamy więcej jedzenia, niż jesteśmy w stanie spożyć. Sprzyja to niestety marnowaniu żywności. Na szczęście istnieją proste sposoby, aby te straty zminimalizować. Dziś podpowiemy, jak odświeżyć wędlinę.

Zbyt duża ilość jedzenia w lodówce potrafi być niemałym problemem. W dużej mierze dotyczy on wędlin, które zakupiliśmy w zbyt dużej ilości. Jak odświeżyć wędlinę, aby nadal można ją było ze smakiem zjeść? Zachęcamy do lektury.

Jak odświeżyć wędlinę i jak poznać, czy produkt nadaje się ciągle do spożycia?

Aby wiedzieć, jak odświeżyć wędlinę, należy ocenić jej stan. Jeśli produkt ma na sobie znaki pleśni lub zepsucia, jedynym wyjściem pozostaje wyrzucenie go. Nie zachęcamy do zjadania pożywienia, które może być szkodliwe dla zdrowia.

Nieapetyczny zapach oraz podejrzany kolor to oznaki, że daną partię szynki czy kiełbasy należy wyrzucić. Warto także sprawdzić datę przydatności do spożycia, jeśli kupiliśmy produkt paczkowany. Nie przeznaczaj do jedzenia wędlin przeterminowanych.

Jak odświeżyć wędlinę i który produkt się do tego nadaje? Mówimy o wędlinach nie starszych, niż 3-4 dni. Taki wyrób, choć nie jest już tak świeży, jak w dniu zakupu, nadal bezpieczny jest do spożycia i nie ma potrzeby wyrzucania go.

Jak odświeżyć wędlinę domowymi sposobami?

Jak odświeżyć wędlinę w najłatwiejszy sposób? Szynkę kupioną w jednym kawałku umyj pod bieżącą, ciepłą wodą. Następnie obgotuj ją z dodatkiem włoszczyzny. Taka kąpiel przywróci wyrobowi walory wizualne oraz smakowe.

Jak odświeżyć wędlinę, którą mamy w plasterkach? Obmyj ją delikatnie w osolonej wodzie. Następnie pokrój w kosteczkę i obsmaż na patelni z dodatkiem aromatycznych przypraw. Tym sposobem uzyskasz doskonałe skwarki do wielu potraw.

W podobny sposób, co wędlinę, możesz odświeżyć kiełbaski. Wystarczy umyć je, a następnie naciąć i upiec. Kiedy kiełbaska solidnie się zrumieni, jest gotowa do zjedzenia. Produkt ten można także przysmażyć na patelni.

Sprawdź, jak skutecznie wydłużyć świeżość wędlin. Co oznacza biały nalot na kiełbasie i czy nadal można ją jeść?

Canva / Magone
Canva / Magone

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: