Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-02T094212.232

stevanovicigor, Getty Images

Jak podwoić zbiory ziemniaków?

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Brakuje ci miejsca na posadzenie dużej ilości ziemniaków? Wystarczy rozsadzić je na wzorze szachownicy zamiast zwykłych rzędów, a po kilku miesiącach zbierzesz dwa razy więcej niż zwykle. Dzięki temu zaoszczędzisz na powierzchni, jaką wykorzystać do hodowania kartofli.

Ziemniaki stanowią podstawę diety większości Polaków - podaje się je jako zwykły dodatek, gotuje zupy czy przygotowuje samodzielne dania. Ich smak oraz właściwości sprawiają, że wiele osób wybiera właśnie je.

Jeśli chcesz samodzielnie wyhodować swoje bulwy, lecz masz dostęp jedynie do małego poletka w ogródkach działkowych, nie musisz ograniczać się do kilku roślin. Poniższa metoda umożliwi ci ogromne zbiory, przy niewielkiej powierzchni pola.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jak wyhodować więcej ziemniaków?

Własnoręcznie wyhodowane warzywa i owoce smakują lepiej niż kupne. Dzieje się tak nie tylko z wiedzy o pracy, jaka została w nie włożona, lecz również z ekologicznych rozwiązań i naturalnego smaku, jaki dzięki temu osiągają.

Zamiast korzystania ze standardowej metody sadzenia ziemniaków w prostej linii, wypróbuj sposób na szachownicę. Tak zasadzone pyrki mogą odwdzięczyć się dwa razy większymi zbiorami niż zazwyczaj.

Truskawki w wodzie z solą

Skutki moczenia truskawek w wodzie z solą

CZYTAJ DALEJ

Jeden rząd podziel na dwa i wkładaj do ziemi ziemniaki naprzemiennie. Podwójne rzędy powinny mieć 30 cm szerokości, a odległość pomiędzy nimi ma wynieść około 80 cm.

Jak układać bulwy w ziemi?

Ważne, aby wkładać je górną częścią ziemniaka do środka podwójnego rzędu - dzięki skierowaniu kiełków do środka, korzenie będą miały więcej miejsca na rozwój, a także większą powierzchnie wchłaniania substancji odżywczych.

Po posadzeniu wystarczy jedynie przysypać je niewielką ilością ziemi, do czego świetnie nadaje się zwykła motyka. Kartofle będą prawie przy samej powierzchni, co ułatwi ogólny rozwój całej rośliny. Dzięki temu szybciej wyrosną smakowite bulwy.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Warto również kilkukrotnie poluzować ziemie wokół pyrek. Najlepiej wykonać to od razu po deszczu, gdy ziemia jest bardziej plastyczna. W przypadku kartofli z wykształconymi już liśćmi trzeba zakopać je wraz z nimi.

Projekt bez tytułu - 2021-07-02T100632.891

Źródło: ESOlex, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: smakdnia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >