Jak usunąć przykry zapach z ryby? Potrzebujesz jedynie mleka
Ryba jest zdrowym i produktem. Jej charakterystyczny i dość intensywny zapach sprawiają jednak, że część z nas rezygnuje z przyrządzania dań, w których występuje. Dzięki prostemu patentowi, polegającemu na wymoczeniu mięsa w mleku, w łatwy sposób pozbędziemy się niemiłej woni.
Przyrządzenie ryby nie musi być równoznaczne z przykrym zapachem roznoszącym się po całym domu. Znamy kilka prostych sposobów, dzięki którym będziecie mogli sięgać po nią częściej i cieszyć się delikatnym smakiem tego mięsa. Koniecznie sprawdźcie.
Moczenie w mleku pomoże usunąć zapach ryby
Zanim przystąpimy do smażenia czy pieczenia mięsa, zanurzmy je w białym płynie na 1,5 godziny. Mleko wchłonie zapach i sprawi, że ryba będzie bardzo delikatna. Wymoczone filety należy jeszcze opłukać pod wodą i osuszyć przez dalszym przyrządzaniem.
Warto dodatkowo skropić je sokiem z cytryny, który poprawi smak oraz pozwoli pozbyć się malutkich ości. Płyn ten również bywa skuteczny w usuwaniu woni ryb, choć nie tak bardzo, jak mleko. Jeśli jednak się spieszymy, będzie idealny.
Dobre przyprawienie ryby też pomoże
Zapachy pokonają też aromatyczne dodatki. Jednym z nich może być cebula, którą obłożymy rybę. Mięso warto trzymać w takiej „marynacie” przez 1,5 godziny. Najlepiej wstawić ja do lodówki, po uprzednim zabezpieczeniu naczynia folią spożywczą.
Dobrym pomysłem będzie też nacieranie ryby suszonymi ziołami. Sprawdzi się zarówno bazylia, jak i majeranek czy natka pietruszki. Podczas smażenia możemy też dodać na patelni delikatnie zmiażdżony czosnek w łupinie. On również doda charakteru daniu.
Na naszej stronie znajdziecie również inne wskazówki dotyczące przyrządzania ryb. W tym artykule prezentujemy smaczne surówki , z którymi można je dodać. Ten natomiast zawiera cenne rady dotyczące panierowania .
Źródło zdjęcia: canva/pixel2013, Pixabay
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Jak zrobić tradycyjne kiszone pomidory? Pyszny dodatek do sałatek
-
Jajka sadzone z ziemniakami w bulionie. Alternatywa dla klasyki
Źródło: zasmakujkuchni