Smakosze.pl
McDonald's

tiktok.com/@aly.sherb

Jak wygląda hamburger z McDonald's po ćwierćwieczu?

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

McDonald's jest najpopularniejszą restauracją na świecie, w końcu jej lokale można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. Wiele osób zastanawia się jak trwałe są produkty tej firmy, dlatego kobieta postanowiła przekonać się o tym na własne oczy i schowała burgera na 25 lat do szafy. Okazało się, że po wyjęciu nie widać było na nim żadnych uszkodzeń.

McDonald's oferuje w swoich restauracjach najróżniejsze posiłki, jednak najsławniejsze są zdecydowanie kanapki z wołowiną. Burgery smakują praktycznie każdemu, a w połączeniu ze słonymi frytkami i zimną colą, stanowią przepyszny zestaw obiadowy. 

Opinia publiczna często wskazuje jednak, że do produkcji bułek, mięsa czy frytek, sieć wykorzystuje mnóstwo konserwantów i ulepszaczy. Dlatego mnóstwo ludzi chce wiedzieć, co się stanie z hamburgerem, który był zamknięty od 1996 roku w szafie.

McDonald's robi "niezniszczalne" kanapki?

Na TikToku pewna kobieta zamieściła filmik, na którym babcia wyciąga z szafy hamburgera z McDonald's, którego schowała 25 lat temu. Internet oszalał na punkcie tego nagrania i udostępniony został przez internautów prawie 70 tysięcy razy. 

Po otworzeniu pudełka widać, że zarówno hamburger, jak i frytki są nienaruszone. Oczywiście, na przestrzeni tak wielu lat zdążyły całkowicie wyschnąć, lecz nie widać na nich żadnej pleśni ani innych oznak zepsucia. Czy takie osiągnięcie jest zasługą konserwantów? 

Źródło: tiktok.com/@aly.sherb

McDonald's wydał oświadczenie

Bez dostatecznego poziomu wilgoci – czy to w samej żywności, czy w środowisku – bakterie i pleśń nie mogą się rozwijać, a zatem rozkład produktu jest mało prawdopodobny. Przyjrzyj się uważnie – hamburgery, które widzisz, najpewniej są właśnie wysuszone - napisano między innymi w oświadczeniu sieci.

Na naszej stronie zamieściliśmy także mnóstwo innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą ci się spodobać. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjaśniamy, czy szypułki truskawek są jadalne. W tym tekście  zdradzamy najlepsze promocje na grillowe produkty w Lidlu.

W 2009 roku na Islandii zamknięto ostatnią restaurację McDonald's w tym kraju, więc jeden z mieszkańców kupił w niej zestaw burgera i frytek, a następnie zamknął je w gablocie. Do dzisiaj jedzenie jedynie się wysuszyło, lecz tak jak w przypadku 25-letniej kanapki z frytkami, nie ma oznak zepsucia. 

Źródło: tiktok.com/@aly.sherb

Jedzenie McDonald's bez konserwantów

Zgodnie z dalszą częścią oświadczenia, produkty amerykańskiej sieci nie zawierają w sobie konserwantów. Pomocna może okazać się jednak duża ilość soli oraz oleju, w którym smaży się chociażby frytki. Sól hamuje rozwój drobnoustrojów, a smażenie pozbawia żywności wilgoci. 

Przedstawiciele firmy twierdzą, że domowe jedzenie przechowywane w podobnych warunkach, również wyglądałoby tak samo. Jest ktoś na tyle odważny, aby sprawdzić to na własną rękę? 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: pysznosci.pl

Podobne artykuły

Praca u Magdy Gessler

Restauracje

Jakie zarobki mają kucharze u Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
KFC miało lukę w aplikacji

Restauracje

Chiny: kara więzienia za wykorzystanie błędu aplikacji KFC

Czytaj więcej >
Kurczak

Restauracje

Zaskakując znalezisko w kurczaku

Czytaj więcej >
Restauracje zostały częściowo otwarte

Restauracje

Otwarcie ogródków gastronomicznych

Czytaj więcej >
Otwarcie restauracji już jutro

Restauracje

Wielkie przygotowania do otwarcia restauracji

Czytaj więcej >
Restauracje podniosą ceny?

Restauracje

Czy ceny w restauracjach wzrosną?

Czytaj więcej >